Північно-Кримський канал планують передати у власність такої собі «організацій водокористувачів». І дійсно – до чого ж тут Крим?

26.04.2021
1905

Про це на власній ФБ-сторінці написав в доктор юридичних наук, експостійний представник президента України в АР Крим Борис Бабін.

«Тепер вже можна зрозуміти, чому саме сьогодні пан міністр аграрної політики так завзято каже неправду про те, що нібито минулого тижня та й раніше не нібито в структурах уряду Шмигаля не обговорювалося питання передачі цілісних меліоративних комплексів, таких як канали, з Держводи до Держрибагенства. Каже неправду, попре проведені чисельні наради та обговорення (докази у вигляді скріншотів додаються)»,-зазначив Борис Бабін.


Раніше ми повідомляли про такі наміри представників влади.

Завтра на засіданні Верховної Ради України терміново вноситься ззовні непримітний законопроект 5202, зареєстрований “щасливою шісткою” депутатів правлячої фракції: Чорноморов А.О., Чернявський С.М., Чайківський І.А., Кириченко М.О., Кучер М.І., Рудик С.Я.

Цим проектом кардинально змінюється режим користування стратегічними меліоративними системами.

Зокрема до ст. 3 Закону «Про приватизацію державного і комунального майна» додається частина 7, за якою “безоплатна передача у власність організацій водокористувачів об’єктів інженерної інфраструктури меліоративних систем державної та комунальної власності не вважається приватизацією та здійснюється відповідно до закону”.

Та змінюється й Господарський процесуальний кодекс, за яким “справи у спорах щодо умов забору, доставки води та її відведення між власниками меліоративних систем або мереж та водокористувачами” відносяться до господарського судочинства.

«Тобто тепер законодавець не завадить певному міністерству передати такий собі магістральний канал у “власність організацій водокористувачів”. Що не змогли зробити через приватизацію, протягують ось таким “примудреним” шляхом. А потім вже ніхто та ніщо не завадить “організації водокористувачів” постачати воду за комерційними угодами будь-яким користувачам»,-наголошує пан Бабін

І дійсно – до чого ж тут Крим? До чого тут узагалі закон про вільну економічну зону з окупантами?

І саме цікаве, в разі того, якщо раптом така собі організація водокористувачив почне продавати воду до окупованого Криму, то влада скаже:

Вам не до вподоби – йдіть до господарського суду. І очікувано “прикриється” тезою про те що це “господарські питання” Та як мінімум доведіть там судді що цей спір стосуєтсья саме вас. Ну якщо дивом доведете – пару років будуть розглядати ваш позов.

Несемось…