Підсумки проведення пробного ЗНО на Херсонщині

13.04.2018
36

У прес-клубі «Новий день» відбулася прес-конференція на тему:«Підсумки проведення пробного ЗНО та особливості організації і проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2018 році»

Учасниками заходу був директор Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти. Максим Кирпенко.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання (далі – пробне ЗНО) – добровільне тестування осіб, що проходить з метою ознайомлення всіх охочих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця.

Пробне тестування є важливою складовою підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.

Проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання здійснюється за технологією та процедурами, що розробляються Українським центром оцінювання якості освіти.

Реєстрація відбувалася у період з 9 по 31 січня. На пробне ЗНО У Херсонському РЦОЯО зареєструвалося 8294 осіб (Миколаївська обл. – 4164, Херсонська обл. – 4125, АР Крим – 5 осіб ), які сумарно обрали 12362 тестування.

Для організації та проведення пробного ЗНО було здійснено ряд заходів – інформаційна кампанія, відвідування батьківських зборів, семінари – навчання залученого персоналу, формування мережі пунктів проведення пробного ЗНО.

Особливістю пробного ЗНО-2018 була участь у ній значної кількості учнів, студентів ВНЗ, ПТНЗ, що проходитимуть ДПА у формі ЗНО з української мови та літератури 24 травня під час основного тестування.

Новацією пробного ЗНО – 2018 було – організація і проведення тесту з іноземної мови з блоком питань – розуміння мови на слух (аудіювання).

Відповідно до кількості зареєстрованих учасників була розроблена мережа пунктів проведення пробного ЗНО.

Бонусом для учасників пробного тестування став сервіс «Визначення результатів» на сайті УЦОЯО або ж в персональних кабінетах учасників ПЗНО. За останніми даними ним скористалося близько 60 % учасників тестування.

Підсумки реєстрації на основну сесію ЗНО

Реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2018 року тривала з 06 лютого до 19 березня. Унесення змін до реєстраційних даних відбувалося з 06 лютого по 02 квітня 2018 року. Щоб успішно зареєструватися для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, необхідно було створити та оформити реєстраційну картку, сформувати пакет документів і надіслати його рекомендованим листом до регіонального центру. Реєстраційну картку необхідно було сформувати за допомогою спеціального сервісу «Зареєструватися» на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

На основну сесію ЗНО у Херсонському РЦОЯО було зареєстровано:

Процедуру перереєстрації пройшли – 240 осіб (сертифікатів)

Відмовлено в реєстрації було – 187 особам( найбільше 57 осіб по причині – неправильно обрано категорію випускника, не надано один або декілька реєстраційних документів : копію атестату, паспорта, свідоцтва про шлюб)

Для осіб з особливими освітніми умови і потребами, яких зареєстровано 20 осіб з різними ступенями захворювання (вади слуху, зору, наявність кімнати медичного працівника, наявність слухового апарату, інсулінозалежні, )

Особливості зовнішнього незалежного оцінювання та державної підсумкової атестації 2018 року

Результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури (українська мова), математики або історії України (період ХХ–початок ХХІ століття) та одного з предметів на вибір учня зараховуються як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти для випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року.

2018 року зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури проходитимуть учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів, які в 2018 році здобудуть повну загальну середню освіту. Таким учасникам результати тестування з цього предмета зараховуватимуться як оцінки за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти.
Кожен зареєстрований учасник ЗНО має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів.

У 2018 році ЗНО проводитиметься за програмами, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від 03.02.2016 року № 77 «Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінювання для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти», а саме з:

• української мови і літератури;
• історії України;
• математики;
• біології;
• географії;
• фізики;
• хімії;
• англійської мови;
• іспанської мови;
• німецької мови;
• французької мови.

Зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі загальної середньої освіти, буде проходити з 22 травня до 13 червня 2018 року.

У 2018 році тести ЗНО для більшості предметів будуть однорівневі. При проведенні зовнішнього незалежного оцінювання з англійської, іспанської, німецької та французької мов передбачено використання предметних тестів, які міститимуть завдання двох рівнів складності: академічного та профільного.

Уперше 2018 року сертифікаційна робота з іноземної мови міститиме частину «Розуміння мови на слух (аудіювання)». На виконання завдань цієї частини відведено 30 хвилин.

Результати зовнішнього незалежного оцінювання та державної підсумкової атестації з іноземних мов буде визначено таким чином:

1) результат виконання всіх 59 завдань тесту буде зараховано як результат ЗНО (за шкалою 100–200) під час прийому до закладів вищої освіти;

2) учасники, які оберуть іноземну мову як предмет державної підсумкової атестації, отримають результат ДПА (за шкалою 1–12) залежно від рівня, на якому вони цю мову вивчали:

o для тих, хто вивчав мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання всіх завдань.
o для тих, хто вивчав мову на академічному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань 1–32 і 49–59.
Як і в минулому році, для визначення результатів ЗНО-2018 з кожного предмета буде встановлено «пороговий бал».

Календар ЗНО – 2018

У 2018 році додаткову сесію зовнішнього незалежного оцінювання буде проведено з 02 до 11 липня. Графік проведення додаткової сесії буде затверджено до 30 квітня 2018 року.