Освітяни Кочубеївської громади без зарплати. Чому? Намагався дізнатися

04.06.2022
4320

На початку квітня 2022 року голова Херсонської ВЦА Геннадій Лагута вперше після 24 лютого з’явився на території визволеної Херсонщини. Це була Кочубеївська громада на межі з Дніпропетровською областю в напрямку Кривого Рогу. Після цього територія громади перебуває під контролем ЗСУ. Мирним життя в громаді назвати неможливо, але територію контролюють наші військові.

 

Геннадій Лагута у звільненій Кочубеївці

По інформації яка надходить з різних джерел у бюджетників цієї громади є проблеми з отриманням заробітної платні. Так херсонський політолог Володимир Молчанов у фейсбуці повідомляє наступну інформацію:

В тій таки Кочубеївській громаді, єдиній звільненій повністю, освітяни без зарплат три місяці, а в обласних закладах – півтора місяці.

Сьогодні мені вдалося з’ясували ситуацію, дізналися, чому виникла проблема і коли вона буде вирішена. Поспілкувався з чиновниками Херсонської ВЦА, а також народними депутатами України від Херсонщини.

За інформацією депутата Херсонської обласної ради, радника голови ВЦА Сергій Хлань затримка виплат зарплати бюджетникам Кочубеївської громади має суто технічні причини, які виникли під час військових дій на території громади та окупації. Зараз ці проблеми фактично вирішені.

Народний депутат України Сергій Козир на території його округу саме розташована ця громада повідомив, що він цікавився проблемами виплати заробітних плат освітянам у Кочубеївці.

«Ця проблема виникла через людський фактор – помилку у бухгалтерській документації, яку неможливо було виправити через захоплення адмінбудівлі у Кочубеївці та вивезення ворогом комп‘ютерної техніки.»,- зазначив Сергій Козир.

Він також повідомив, що зараз переговорив з головою громади, і вона запевнила, що помилка виправлена, а документи вже знаходяться на виплату у казначействі. Тож скоро освітяни отримають заробітні плати за попередні місяці.

«Я , як людина, що перенесла ці випробування на собі ще в 2014 році розумію, що сидіти без заробітної плати спочатку в окупованій, а згодом – деокупованій громаді, яка значно постраждала від війни, неможливо»,- резюмував народний депутат.

Також допомагав вирішити цю проблему народний депутат України Павло Павліш.

Маю надію, що з наступного тижня працівники бюджетної сфери Кочубеївської громади отримають зарплатню.