Окупаційна влада Криму злочинно заважає морським дослідженням у Чорному морі

13.09.2021
223

10 вересня 2021 року з 12:45 до 15:45 за київським часом спостерігалося несанкціоноване втручання в роботу систем позиціювання GPS трьох морських суден, які за договором виконували сейсморозвідувальні 3D-дослідження у північно-західному районі Чорного моря.

Вказана інформація була отримана від капитанів цих кораблів: дослідницького судна під прапором Норвегії RAMFORM VANGUARD (ІМО 9188714), буксира під прапором Кіпру EDT NIOVI (ІМО 9163817) та дослідницького судна під прапором Маршаллових островів RIG ANDROMEDA (ІМО 9327528 ). Про це повідомляє сайт ГО Асоціація реінтеграції Криму

Перевіркою за допомогою наявних систем, що відображали місцеположення суден за даними автоматичної ідентифікаційної системи (AIS), встановлено відсутність сигналів AIS від цих та інших суден, які перебували у визначеному морському районі. Експерти висловлюють думку, що таке втручання у роботу систем позиціювання GPS цих суден відбулося з території окупованого Криму.

Зазначене безпосередньо впливає на безпеку мореплавства в територіальних водах і морській економічній зоні України та створює суттєві перешкоди проведенню досліджень Чорного моря компанією “Нафтогаз України”.