Обласний дитячий гастроентерологічний санаторій у Новоолександрівці закривають: Хуже нє будєт?

08.01.2020
1601

Комунального неприбуткового підприємства «Новоолександрівський обласний дитячий гастроентерологічний санаторій» більше не буде.


На ХХХІ сесії Херсонської обласної ради VII скликання депутати підтримали реорганізацію близько десятка закладів охорони здоров’я шляхом приєднання чи ліквідації. Загалом, по області повна ліквація чекає ще три санаторії, а їх функції планують передати КНП «Новокаховський дитячий протитуберкульозний санаторій «Джерельце» Херсонської обласної ради, який, у свою чергу, приєднають до КНП «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня», повідомляє Нововоронцовська районна газета «ВІСТІ».

Санаторій у Новоолександрівці вирішено ліквідувати як юридичну особу, а колектив звільнити. Йдеться про масове скорочення персоналу, а це близько 70 чоловік. Процес звільнення штату має завершитися до кінця лютого 2020 року, а ліквідація закладу згідно законодавства триватиме до півроку. Працівникам, що залишаються без роботи, інших місць для працевлаштування не запропоновано. Люди в обуренні: для маленьких села та району, де й так дефіцит робочих місць, подібне скорочення – шок. Що буде з майном закладу — не відомо.

Дитячий санаторій існував за рахунок обласного бюджету, але на часі медична реформа. Проте, санаторні заклади не отримають фінансування від Національної служби здоров’я України, а їх фінансове забезпечення з обласного бюджету не передбачено. Отримання найближчим часом ліцензій на різні види медичних послуг для збереження хоча б існуючої бази та робочих місць практично неможливе. Та ще й постає гостра проблема транспортного сполучення з санаторієм.

Також одразу ж виникає питання електроенергії та водопостачання для табору відпочинку ім. Бережного та хутора, де проживають люди, адже лінії електропередач і трансформаторна підстанція належать санаторію, а не «Херсонобленерго» і, відповідно, будуть відключені.