Нижньосірогозький район. Розпочався процес перших виборів депутатів та сільського голови Вербівської ОТГ

05.12.2019
417

Рішення про об’єднання прийняли дві сільських ради — Вербівська та Дем’янівська. Це буде перша об’єднана територіальна громада на території Нижньосірогозького району.

Об’єднуються дві сільських ради. А це 5 населених пунктів Вербівської сільради та Дем’янівська сільрада, яких розділяє від 2 до 7 кілометрів. Адміністративним центром громади визначено село Верби.

Решта сусідів — три населених пункти Вільненської сільської ради, яким вербівчани пропонували увійти до ОТГ, висловили свою неготовність до об’єднання, повідомляє видання  nsirogozy.city

Відтак, пройшовши всі процедурні моменти, громадські обговорення та прийнявши відповідні рішення на рівні сільських громад, отримавши схвальне рішення своїх депутатських корпусів та підтвердження відповідності ухвалених рішень законодавству розпочалася процедура підготовки до виборів в ОТГ.

Відповідно до постанови Центральної виборчої комісії, прийнятій 11 жовтня, перші місцеві вибори до Вербівської об’єднаної територіальної громади призначили на 22 грудня 2019 року.

— З 2 листопада розпочався та триває виборчий процес з перших виборів депутатів та сільського голови Вербівської об’єднаної територіальної громади, — розповідає Тетяна Гришина, начальник відділу ведення Державного реєстру виборців. — Вибори проводяться відповідно до Закону України “Про місцеві вибори”. Центральною виборчою комісією затверджено Календарний план основних організаційних заходів з підготовки та проведення відповідних виборів та визначено кількість одномандатних виборчих округів, що утворються для організації виборів місцевих рад: для Вербівської сільської ради — 14 округів.

Посадовиця зазначає, що в підготовці та проведенні виборів задіяні Нижньосірогозька районна та Вербівська сільська виборчі комісії, а також три дільничних виборчих комісії в селах Верби, Дем’янівка і Донцове.


— Хочу звернути увагу, що на сайті Нижньосірогозької райдержадміністрації в розділі “Державний реєстр виборців”, рубрика “Вибори — місцеві вибори”, ми постійно розміщуємо інформаційно-роз’яснювальні матеріали щодо організації та проведення даного виборчого процесу, — додає Тетяна Гришина.

Голова Нижньосірогозької районної виборчої комісії Антоніна Коваленко пояснює, що відповідно до повноважень районної виборчої комісії, 9 листопада утворили Вербівську сільську виборчу комісію, в складі дев’яти чоловік.


— Саме на сільську комісію під час цих виборів покладено основну частину роботи: утворення одномандатних виборчих округів по виборах депутатів сільської ради, реєстрація кандидатів в депутати та на посаду сільського голови, затвердження тексту бюлетенів та забезпечення їх виготовлення, встановлення підсумків голосування та результатів виборів та ще багато іншого, — зауважує голова районної виборчої комісії. — До 6 грудня ми також утворимо склад трьох дільничних виборчих комісій, які працюватимуть безпосередньо на виборчих дільницях.

Голова Вербівської сільської виборчої комісії Світлана Гащук інформує, що 13 листопада комісія визначили межі одномандатних виборчих округів по виборах депутатів сільської ради. Так, у селі Верби їх буде 4, у Дем’янівці — 5, у Донцовому — 2, у Зерновому, Партизанах і Чеховці — по одному.


— З 18 по 27 листопада включно, комісія приймала документи для реєстрації від кандидатів у депутати та кандидатів на посаду сільського голови. Прийнято рішення про реєстрацію 33-х кандидатів у депутати по 14 одномандатним округам та 4-х кандидатів на посаду сільського голови, — розповідає Світлана Гащук, і додає, що постанови сільської виборчої комісії постійно оприлюднюються на інформаційному стенді в приміщенні Вербівської та Дем’янівської сільських рад.