Нардеп вважає, що в великих громадах зібрати старост у виконком– не така й проста справа

18.01.2021
1006

Якщо в громаді об’єднано двадцять старостинських округів, це створює очевидну проблему. Наприклад, найбільша в Україні Генічеська громада Херсонщини це три тисячі квадратних кілометрів. Там введення всіх старост у виконком – не така й проста справа.

Про це в інтерв’ю виданню «ГЛАВКОМ» заявив народний депутат України (фракція СЛУГА НАРОДУ), голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою парламентського комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін.

Нардеп зазначив, що формування старостинських округів з мінімум півтори тисячі чоловік населення – це більш рамкова норма. При її визначенні ми виходили із розміру найменших із ліквідованих в 2020 році ОТГ, що раніше були створені з порушенням методики щодо основних критеріїв спроможності.

«Ми анулювали прямі вибори старост, щоб дати головам ОТГ вибудувати свою систему». Він наголосив наступне:

Законопроєкт, підготовлений у тому числі і вами, здається, направлений на обмеження і без того нешироких повноважень старост. Зокрема скасується та норма, що староста є членом виконкому обʼєднаної громади. Таке враження, що у нього залишаються виключно декоративні функції: право виступити на засіданні виконкому, право висувати пропозиції до бюджету, замість брати участь у його розробці.

Чому прибрали прямі вибори старост у тому числі у виборчому кодексі? Фактично це був би жест на користь чинних сільських та селищних голів, аби вони не втратили посади. Це перетворювалося б у виникнення постійних конфліктів між головою ОТГ і старостами, що б не сприяло сталому розвитку громад.

Також відмітимо, що Віталій Безгін також пояснив, що населеним пунктам розташованим на Арабатській стрілці і межують з окупованою АР Крим, відмовили в створенні обʼєднаної територіальної громади, мотивуючи це сильними проросійськими настроями місцевих мешканців.