Нардеп Іванов: Пам’ятнику «Тачанка» нічого не загрожує

14.01.2020
776

13 січня у мережі Facebook міський голова Каховки Андрій Дяченко повідомив, що розпочинає «боротьбу» за збереження пам’ятника «Легендарна Тачанка» та виклав лист з відповідною «вимогою» Інституту національної пам’яті.


За результатами проведеної мною розмови з представником Інституту національної пам’яті, хочу наголосити, що даний лист має лише РЕКОМЕНДАЦІЙНИЙ характер. До Інституту як профільного з цього питання органу надійшло відповідне звернення від громадянина України, на що Інститут зобов’язаний був відреагувати в межах повноважень.

Тобто жодних політичних вимог чи цілеспрямованої роботи на знесення Легендарної Тачанки в цій ситуації немає.

Більше того, норми Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» визначають відповідальною на місцях виключно місцеву владу, отже без рішення міської ради пам’ятнику НІЧОГО НЕ ЗАГРОЖУЄ.

Хочу запевнити громаду, що ані політична партія «Слуга народу», ані я особисто як народний депутат України, не підтримаємо будь-які спроби ліквідувати «Легендарну тачанку». Питання перебуватиме на особистому контролі.