На Херсонщині відбулася акція «Конституція: твої права та обов’язки»

30.06.2019
182

27 червня, біля КЗ «Україна» проводилася інформаційна акція «Конституція: твої права та обов’язки», зініційована та організована обласною державною адміністрацією до дня відзначення 23-ої річниці Конституції України.


Серед співорганізаторів Акції також виступили управління патрульної поліції в Херсонській області, Херсонський обласний центр зайнятості, Головне територіальне управління юстиції у Херсонській області, Херсонський прикордонний загін Азово-Чорноморського регіонального управління Держприкордонслужби України, Херсонський обласний військовий комісаріат.

Так, на площі були розміщені намети, у яких пересічні громадяни мали змогу отримати відповіді на найрізноманітніші актуальні запитання сучасного буденного життя. Адже метою акції є саме надання практичної інформаційно-просвітницької допомоги населенню з реалізації їх Конституційних прав.

У тематичних наметах фахівці різних управлінь і територіальних органів влади надавали інформацію за такими темами: «Послуги державної служби зайнятості для реалізації права на працю»; «Зміст медичної реформи і розбудова системи громадського здоров’я»; «Право на освіту. Вступна кампанія до закладів вищої освіти Херсонської області»; «Відповідальним батькам – урядова підтримка»; «Суд за участі присяжних»; «Поїхати з дитиною за кордон – легко»; «Інформування населення щодо порядку призову на контракту службу в лави Державної прикордонної служби України»; «Актуальні аспекти перетинання державного кордону та адміністративної межі з ТОТУ АР Крим іноземцями (ОБГ), громадянами України та неповнолітніми дітьми»; «Домашнє насильство. Новели в законодавстві»; «Шахрайство алгоритм дій»; «Житлові субсидії та соціальні гарантії для сімей з дітьми» тощо.

І дорослих, і дітей зацікавив презентований на акції управлінням патрульної поліції набір спеціальних службових пристроїв, які допомагають поліціантам у щоденній роботі. Всі охочі могли застосувати їх на собі.

На таку інформаційну Акцію завітав і перший заступник голови обласної державної адміністрації Дмитро Бутрій, який підкреслив:

«Проведення подібних заходів вкрай важливе, адже вони інформують населення про різні послуги, можливості людей і допомагають бути свідомими й грамотними у вирішенні різних соціальних і правових питань».

Пані Людмила, яка також звернула увагу й завітала на Акцію, поцікавилася особливостями процедури подачі заяви на отримання аліментів на дитину, а Пана Віталія, наприклад, турбувало питання працевлаштування й кількість наявних вакансій за своїм фахом.

Усі, хто звертався, отримали вичерпну інформацію і зазначали, що проведення таких вуличних акцій на сьогодні дуже доречні й корисні, адже херсонці як громадяни європейської держави прагнуть бути обізнаними у різних питаннях соціальної сфери, юридично грамотними й уміти відстоювати власні громадянські права.

Як виявилося за результатами проведення акції, питання, що найбільше турбують мешканців Херсонщини найрізноманітніші, починаючи від юридичних і закінчуючи медичними.

Окрім усної інформації, фахівці також надавали інформаційні буклети, брошури й листівки.