На Херсонщині стартувала перша фаза проєкту «Медицина у смартфоні» (ВІДЕО)

26.11.2019
334

Меморандум щодо впровадження в медичних закладах Херсонщини автоматизації ведення обліку медичних послуг та управління медичною інформацією було підписано головою облдержадміністрації Юрієм Гусєвим та представником компанії «Advanter Health» Ярославом Сєрим 9 серпня.


Нещодавно в облдержадміністрації презентували проєкт «Медицина у смартфоні» та розповіли про його роботу та задачі.

«Медицина у смартфоні» забезпечить безперервний розвиток медичних інформаційних систем, підвищить рівень доступності та якості медичного обслуговування жителів області та «чутливості» системи охорони здоров’я до потреб населення. Система забезпечить аналітичними даними керівництво лікарень та владу, що допоможе приймати рішення щодо фінансування лікарень, спираючись на конкретні дані про роботу структур з пацієнтами. Таким чином, тільки якісна, систематизована робота з населенням, детальна інформація про роботу кожного лікаря та відділення допоможе медичним закладам отримувати належне фінансування.

За словами керівника проєкту Ярослава Сєрого, в Херсонській області побудована базова модель екосистеми для того, щоб Національна служба здоров’я України отримувала на 100% достовірні дані для реалізації програми медичних гарантій на другому і третьому рівні медицини за новою моделлю фінансування з 1 квітня 2020 року.

Під час реалізації проєкту були виявлені такі потреби жителя області від системи ОЗ:

1. Можливість вибору сімейного лікаря для своєї родини.
2. Бути впевненим у профілактичному захисті свого здоров’я з боку лікаря.
3. Відчувати турботу від системи громадського здоров’я держави.
4. За потреби, вибрати найкращого (на свій погляд) лікаря для консультації.
5. Легко знайти заклад для проведення інструментальних досліджень.
6. Самостійно підібрати стаціонарний заклад для планового лікування.
7. Мати доступ до власної амбулаторної карти (пацієнта) в будь-якому місці.
8. Знати, що держава надійно забезпечує захист медичних даних кожного.
9. Бути впевненим, що в екстремальній ситуації лікар буде мати доступ до його амбулаторної карти та не допустить фатальної помилки.

Всі ці аспекти враховує система та допомагає у їх вирішенні. А поки запускається наступний етап медичної реформи, ви можете ознайомитись з новими сервісами:

– портал «Лікарі 24/7» 
портал для пацієнта 
ліки в закладах області