На Херсонщині презентували нове шкільне меню від Євгена Клопотенка

29.05.2019
187

27 травня, за участю т.в.о. голови облдержадміністрації Дмитра Бутрія у Чорнобаївській санаторній загальноосвітній школі-інтернат І-ІІІ ступенів відбулася презентація проекту відомого українського кулінарного експерта, шеф-кухаря і телеведучого Євгена Клопотенка «Нове шкільне харчування», повідомляє Департамент з питань внутрішньої та інформаційної політики ХОДА.

У заході взяли участь представники навчальних закладів області, керівники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Відкриваючи презентацію, Дмитро Бутрій зазначив, що потрібно культивувати здорову їжу, тому що важливо, щоб діти харчувалися правильно та були здорові.

За словами Євгена Клопотенка, відомого участю у телепроекті «Майстер-шеф», він працював над збірником протягом трьох років.

До збірника увійшли 110 рецептів. У грудні він отримав висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи від Держслужби України з питань безпеки харчових продуктів, що дозволяє впроваджувати ці рецепти у школах.

Разом з Євгеном Клопотенком над збірником працювали доктор медичних наук Марія Гуліч та технолог Юлія Заноз.

У ході презентації Євген Клопотенко розповів про власне бачення перспектив шкільного харчування в Україні, створений ним Збірник унікальних рецептів приготування здорової їжі, орієнтованих на технічні та фінансові можливості шкіл і батьків учнів. Ці страви, за його словами, будуть до смаку учням та відповідатимуть критеріям здорового харчування.

«Ми опитали 1537 учнів шкіл Дніпровського району Києва. У шкільних їдальнях з них харчуються 29%. Під час тестового приготування цього меню, що розраховане на два тижні, у їдальнях стали їсти 47-60% школярів. Наша мета – поширювати культуру здорового харчування в школах», – каже Євген Клопотенко та додав, що готовий надавати безкоштовні консультації тим школам, які хочуть випробувати меню, але мають із цим труднощі. Для цього потрібно написати на сторінку CultFood у Facebook.