На Херсонщині мізерні виплати добових для спортсменів, які беруть участь у всеукраїнських спортивних заходах.-народна депутатка Слуга Народу

13.10.2021
1114

Мізерні виплати добових для спортсменів, які беруть участь у всеукраїнських спортивних заходах. Сьогодні на Херсонщині вони складають лише 60 грн!

Про це у Фейсбуці повідомила народна депутатка України, голова парламентського підкомітету з питань спорту вищих досягнень та спортивної діяльності Ольга Саладуха за результатами його виїзного засідання в Херсоні.

Народна депутатка зазначила, що вони провели першу частину виїзного засідання Підкомітету з питань спорту вищих досягнень та спортивної діяльності і що до обговорення долучились заступник голови Херсонська обласна державна адміністрація Андрій Шибаєв, представник Міністерство молоді та спорту України Володимир Манін, представники облдержадміністрації, Херсонська обласна рада, спортивної спільноти.

«Говорили про соціальні проблеми спорту на Херсонщині. А їх, на жаль, вистачає», -зазначила пані Саладуха.

На яких проблеми наголосила народна депутатка:

📌 Мізерні виплати добових для спортсменів, які беруть участь у всеукраїнських спортивних заходах. Сьогодні на Херсонщині вони складають лише 60 грн! Виглядає як знущання! 

Головна причина – це обмежений фінансовий ресурс місцевої влади. Є регіони більш багаті, які можуть дозволити краще підтримувати спортсменів. Херсонщина – область дотаційна і тут доводиться заощаджувати кожну копійку. Результат прикрий – спортсмени переходять туди, де їм пропонують кращі умови.

До того ж склалася дивовижна колізія – територіальний орган Держаудитслужби попередив, що тлумачитиме фінансування харчування спортсменів з боку ОДА на змаганнях державного рівня, як порушення закону. При цьому в інших областях вдаються до такої практики і це не викликає заперечень. Складається враження, що кожен регіон живе якимось своїм окремим життям і в кожному діють якісь особливі правила.

📌 Неможливість для деяких спортсменів (особливо для молоді) поїхати на змагання чи збори через брак коштів. Оплата проїзду та супутні витрати – все це лягає важким тягарем або на тренерів, або на батьків, якщо йдеться про юнацький спорт. Велика проблема – відсутність авансових виплат для купівлі тих же квитків. Лише постфактум тренер може компенсувати частину витрат, але далеко не всі.

📌 Останні два роки на Херсонщині були проблеми із виплатою стипендій провідним спортсменам. Сьогодні влада регіону демонструє рух на виконання програми виплат, але загалом потреби провідної групи спортсменів фінансуються за залишковим принципом. І це дуже демотивує людей, які завтра могли б зійти на олімпійський п’єдестал пошани. Представники спортивної спільноти вимагають, аби стипендії провідним спортсменам були чітко закріплені, як обов’язкові гарантовані виплати.

Говорили також про школи вищої спортивної майстерності (ШВСМ) та про перспективи їх ліквідації в контексті урядового законопроекту 5848. Більшість спортивної спільноти досить скептично до нього налаштована та вважає, що перетворення ШВСМ на Центри олімпійської підготовки принесе більше негативу, ніж позитиву.