Молодіжка «ЄС» вимагає від ХОДА негайних дій

01.06.2021
228

У 2016 році містом, під тимчасову інсталяцію на честь загиблих Захисників України, було надано територію, що розташувалася на естетично оновленій радянській дошці пошани у парку “Шевченківський”. Відповідна заява опублікована на офіційній сторінці Солідарна молодь Херсонщини у фейсбуці

У заяві зазначено наступне:

У 2021 році, за ініціативи офісу Президента та під керівництвом ХОДА, робочою групою з активістів та архітекторів було розроблено проєкт всеукраїнського конкурсу, що ось-ось почнеться, на новітній, повноцінний проєкт – Алею на честь загиблих захисників України, що, за недоглядом та байдужістю представників ХОДА, повинна вміститись в територію 90х20 метрів, яка майже не має дерев, розташована уздовж малопрохідної пішоходами і, навпаки, дуже завантаженої транспортом вулиці міста, та, по факту, є місцем радянської дошки пошани.

Ми, осередок ВГО Солідарна Молодь Херсонщина, вважаємо це неприпустимим обмеженням та неповагою до загиблих та живих воїнів, а також усіх учасників майбутнього конкурсу.

Обране у 2016 році місце не відповідає й не може відповідати новітньому баченню та концепції проєкту “Алея Героїв”.

Територія є дуже малою, бідною та невдало розташованою, аби реалізувати саме поняття “Алея”, що має десь починатись і кудись вести дорогою з зеленими насадження по обидва боки. Не кажучи вже про затишок для рідних, та цікавість її існування для містян, що не відвідують патріотичні заходи. Про який комфорт чи затишок може йти мова, якщо під час молебню за загиблими, через шум від авто і тролейбусів, за кілька метрів не чути молитов!

Солідарна Молодь Херсонщина вимагає негайно розглянути цю нагальну проблему та ухвалити новий, оновлений документ-звернення, за яким для конкурсу буде надана територія всього парку “Шевченківський”, аби конкурсанти самі обрали відповідне місце для алеї, а не намагались “втулити” її лишень в клітку території дошки пошани. Та ухвалити звернення до Міської ради міста Херсона з вимогою призупинити створення проєкту реконструкції самого парку, поки не буде обрано переможця всеукраїнського конкурсу і в територію та проєкт парку не буде вписана новітня “Алея Героїв”, що її погодять як спеціалісти різних міст, так і мешканці Херсона.

Якщо цього не зробити негайно, проєкт Міської ради, який створено на місяць пізніше, буде заважати проведенню всеукраїнського конкурсу, а саме, учасникам будуть надані застарілі карти місцевості, що на їх очах будуть перекопані та переплановані, а потім, після обрання переможця, якась частина робіт буде перероблятися знову за наші з вами податки.

Настав час коли з тимчасового пташеняти, що не знає собі місця, на наших очах в Херсоні має вирости величний птах що заявить про наше місто на всю країну. Й усе “гарно” та “погоджено”, але птаху СВІДОМО НЕ ВІДКРИЛИ клітку!

Станом на тепер, вже понад дванадцять днів ми очікуємо на “екстрену відповідь” на нашу вимогу до ХОДА зібрати термінове засідання робочої групи Алеї Героїв. Конкурс може бути оголошено в будь-який день, адже документи на фінальній стадії погодження й на жаль, багато хто вже бачить, як їм здається, світло в кінці тунелю й тягнеться до нього. Але якщо ми дамо цьому волю, наш “птах” виросте кволий та хворий. Бо саме такими нас хочуть бачити вороги.

Слава Україні!

Сильні, бо солідарні!