«Ми пам’ятаємо»

08.05.2019
390

Саме під такою назвою напередодні відзначення Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у Херсонському державному університеті відбулася соціально-патріотична акція.

Вже п’ятий рік поспіль, у переддень пам’ятних днів, спільнота нашого навчального закладу вшановує ветеранів – тих, хто пройшов стежками Другої світової війни, тих, хто пішов із життя, залишивши у пам’яті нащадків взірець патріотизму й тих, хто боронить нашу державу сьогодні.

Соціально-патріотична акція «Ми пам’ятаємо» проводиться за ініціативи профспілкової організації співробітників Херсонського державного університету та за підтримки народного депутата України, обраного ректора ХДУ Олександра Співаковського.

На урочистий захід з нагоди Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні завітали учасники та ветерани Другої світової війни, учасники бойових дій у гарячих точках, ветерани АТО, діти війни та ветерани праці, ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС.

Розпочалися урочистості з традиційної зустрічі у народному зразковому музеї історії ХДУ. Привітав присутніх народний депутат України, обраний ректор ХДУ Олександр Співаковський.

Щиру вдячність та пошанування мужності висловили ветеранам голова профспілкової організації співробітників вишу Вікторія Коваль та голова ради ветеранів ХДУ Віктор Сокур. Вони побажали запрошеним гостям міцного здоров’я та висловили вдячність за те, що завітали до стін рідного університету.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих у роки Другої світової війни, а також полеглих у дні боротьби за незалежність нашої держави на сході України.

Друга частина акції «Ми пам’ятаємо» відбулася у холі головного корпусу університету. Організатори соціально-патріотичного заходу влаштували справжній концертний майданчик із польовою кухнею.

Ушанувавши загиблих хвилиною мовчання, присутні мали змогу насолодитися насиченою святковою програмою. Свої виступи ветеранам подарували студенти та викладачі всіх факультетів.

Пісні сучасні та воєнних років, проникливі драматичні номери та майстерні хореографічні постановки, безперечно, зворушили не тільки ветеранів, а й усіх гостей свята. Наприкінці заходу присутніх запросили до польової кухні – відвідати справжньої солдатської каші.

Такий формат проведення вже традиційної зустрічі напередодні травневих свят дав змогу залучити до святкувань якомога більше охочих. Саме завдяки талановитій та енергійній молоді ветерани відчули, що й самі ще молоді душею і серцем. Вони на власні очі побачили тих, кому подарували право на життя та мирне небо над головами. А вдячна молодь, у свою чергу, була рада можливості такого спілкування.

Олександра Сергєєва