Медичний скандал на Херсонщині. Через ліквідацію медичного закладу в Чаплинці Каховській райраді пригрозили судом

28.01.2021
630

Рішення про закриття Чаплинського районного центру первинної медико-санітарної допомоги викликало величезний резонанс.

Подати до суду на Каховську районну раду пригрозив директор департаменту охорони здоров’я Херсонської облдержадміністрації, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, здорового способу життя та курортно-туристичної діяльності облради, депутат облради від партії “Слуга народу” Віктор Короленко. Таку реакцію у нього викликало прийняте цією райрадою 20 січня рішення про ліквідацію Чаплинського РЦПМСД, повідомляє видання Новий день

— Це трагедія. Адже РЦПМСД є основним закладом по боротьбі з ковід-19 на території колишнього Чаплинського району. Тож “умним” головою [Каховської] райради і тими, хто приймав це “класне” рішення вже займається СБУ, — заявив Віктор Короленко під час наради з керівниками медичних закладів у Бериславі 27 січня.

За його словами, рішення Каховської райради викликало величезний резонанс і ним уже зацікавились столичні телеканали.

— Райрада повинна відмінити своє рішення. Якщо вона цього не зробить, я подам на неї до суду. Доведеться відміняти рішення через суд. На жаль, райрада не захотіла проаналізувати, чому виникла така ситуація з Чаплинським РЦПМСД і не спробувала знайти шляхи її вирішення. 26 січня ми обговорювали це з представниками їхніх громад. Коли я їм усе пояснив, вони запитали: “А що, невже так можна робити?” Я їм: “Так!” Бо перш ніж ліквідовувати, потрібно було приїхати до мене і я б їм усе намалював, що необхідно робити, — прокоментував “Новому дню” Віктор Короленко.

На його думку, Чаплинський РЦПМСД потребує в першу чергу скорочення роздутого штату адміністративного апарату.

— Зараз там залишилось 2 лікарі, над якими стоїть 17 одиниць адмінперсоналу: директор, 3 заступники, 1 економіст… І це без технічних працівників. Центр ліквідовувати не можна, бо він має ліцензію і повинен обслуговувати жителів місцевих громад. Також його потрібно доукомплектовувати лікарями. Двох я можу їм надати, вони будуть працювати там вахтовим методом. Ще один інтерн до них має прийти в серпні. А ще одного нехай шукають вони самі, — додав Віктор Короленко.

У свою чергу голова Каховської райради Валерій Брусенський (теж представник партії Слуга народу) заявив, що у них не було іншого виходу, крім як приймати рішення про ліквідацію чаплинського медичного закладу.

— Пов’язано це з тим, що жодна з місцевих громад, які зараз обслуговуються цим центром, не виявили бажання приймати на нього засновницькі права. Оскільки утримання медзакладів зараз є обов’язком громад, а не районних рад, нам не залишалось нічого іншого як ліквідувати Чаплинський РЦПМСД. І ми готові скасувати своє рішення, якщо якась із громад передумає. Але поки забирати цей центр до себе ніхто не хоче, — прокоментував Валерій Брусенський.

За його словами, ситуація з медичним закладом виникла через бездіяльність директора департаменту охорони здоров’я ОДА Віктора Короленка.

— Бо саме він півтора роки на цей центр не звертав уваги. Не виключено, що нам доведеться звернутися до прокуратури з відповідною заявою. Бо це зона відповідальності саме очолюваного Короленком департаменту, — додав Валерій Брусенський.

Нагадаємо, що ліквідація РЦПМСД зачепить жителів Хрестівської, Чаплинської та Присиваської громад. Після цього вони зможуть обслуговуватися у кількох приватних сімейних лікарів-ФОПів у Чаплинці та приватному медцентрі у Новій Каховці.