Кубок УЄФА. Основний раунд. «Продексім» – «Нікарс» – 4:2. Чемпіони України виходять в Елітний раунд

14.10.2017
792

Вочевидь, наставник «Продексіму» Ігор Москвичов вирішив вжити деякі заходи після двох поспіль поразок у матчах Основного раунду Кубку УЄФА. Тому, в стартовій четвірці замість Роніньо та Фумаси опинились Ланко та Волянюк, а Фумаса був відряджений у другу четвірку. Ось такі зміни вирішив провести керманич «мельників», повідомляє прес-служба Асоціації футзалу України
.
Що стосується початку матчу, то він був гострим з обох сторін. Зокрема, «Продексім» міг відкривати рахунок вже на 2-й хвилині, але Фумасі не вдалося засмутити Астраханцева. У відповідь латвійці створили дуже небезпечний момент, після якого м’яч вдарився у поперечину воріт Ципуна. Такі моменти задали тон грі, і скоро Фумаса та Свірідов втратили ще по моменту для того, щоб забити. До речі, варто сказати окремо про цих футзалістів. Фумаса у новому для себе поєднанні виглядав дуже ефективно: відпрацьовував на оборону та створював можливості для удару своїм одноклубникам, граючи «стовпа». Окрім того, він віддав кілька цікавих передач на того ж Свірідова. Тому, можна сказати, що друга четвірка «Продексіму» задавала темп гри усій команді. Десь на 6-й хвилині прибалти змусили наших гравців відійти до своїх воріт. «Нікарс» сильно притис, розіграв кілька небезпечних кутових та аутів, яеі, щоправда, до взяття воріт Ципуна не призвели.

А у середині першого тайму «Продексім» повів у рахунку. І знову спрацювала зв’язка Свірідов – Фумаса. Перший зміг віддати пас, після якого бразильському легіонеру залишалось забити. Що він і зробив. Після цього гра трохи загострилась. «Нікарс» пішов відіграватись. Дуже небезпечні були у прибалтів простріли з флангів у розрахунку на те, що хтось зможе зіграти на «п’ятачку». «Продексім» відповідав своїми контратаками, але збільшити рахунок на свою користь їм не вдавалося.

На початку другого тайму «Нікарс» спробував прибрати ініціативу, але «Продексіму» вдалося відтиснути гру від своїх воріт. Втім, це не зупинило прибалтів, які продовжували шукати щастя біля воріт Ципуна. А під час одного з епізодів підопічні Орландо Дуарте могли би розраховувати на пенальті, проте свистки арбітрів промовчали. Зате вони не промовчали, коли Алвес де Соуза двічі відверто сфолив і отримав за це дві жовті картки. Звісно, після цього «Продексім» отримав чудову нагоду реалізувати більшість. Проте, у кількох епізодах латвійців від голу врятував Астраханцев. Але довго рятувати він не зміг, і в результаті скоро Фумаса оформив дубль. Після цього Орландо Дуарте взяв тайм-аут, і Сень вийшов п’ятим. Проте, одразу витиснути щось з розіграшу зайвого рижа нам не вдалося. До того ж, херсонці вдало грали в обороні. І це, відповідно, ускладнювало завдання прибалтам.

Ставало зрозумілим, що «заспокоїти» прибалтів може лише третій гол від «Продексіму». Однак, поки що підопічним Ігоря Москвичова доводилося більше грати в обороні. Залишались два питання. На скільки вистачить сил у «мельників»? І на скільки вистачить моральних сил у гравців «Нікарса», щоб не припуститись помилки при розіграші зайвого? І якщо на перше питання давали відповідь Ципун та влалі дії його партнерів у захисті, то друге питання довгий час залишалось без відповіді. Хоча її можна було отримати на 33-й хвилині, коли «Продексіму» вдалася класна контратака, але Волянюк не зміг нормально виконати останній пас. І це давало надію «Нікарсу», який поміняв п’ятого – тепер його функції виконував Єрофєєв. Але навіть такі зміни нічого не давали прибалтам.

«Продексім» продовжував грамотно захищатись і чекати на свій шанс у контратаці. Врешті-решт, на 36-й хвилині Матюшенко відквитав один м’яч. Однак, латвійцям тепер треба було забивати ще два, тому що нічия їх не влаштовувала. Однак, майже одразу прибалтів «заспокоїв» Волянюк, який зробив рахунок 3:1. Тут же капітан «Нікарса» Алєксєєв» не впорався з емоціями, за що отримав другу жовту картку. Знову «Продексім» отримав нагоду розіграти більшість, і знову він нею скористався. В’ячеслав Чуднов зробив рахунок 4:1, чим зняв усі питання про переможця цієї гри. Хоча останнє слово залишилось все-таки за «Нікарсом» – Аванесов за сім секунд до завершення гри відквитав один м’яч, але це вже не врятувало чемпіона Латвії від поразки.

Отже, «Продексім» з третього місця вийшов у Елітний раунд Кубку УЄФА. З чим ми його і вітаємо. Скоро чемпіон України дізнається своїх суперників по наступному етапу змагань.

«Продексім» (Херсон, Україна) – «Нікарс» (Рига, Латвія) – 4:2

Голи: Фумаса (10, 26), Волянюк (37), В’яч. Чуднов (38) – Матюшенко (36), Аванесов (40)

«Продексім»: Ципун – Бербенцев, В’яч. Чуднов, Волянюк, Ланко – Фумаса, Свірідов, Федорченко, Кісельов – Фетько, Скорий, Калуков

«Нікарс»: Астраханцев – Ікстенс, Єрофєєв, Аванесов, Бакланов – Алвес де Соуза, Сень, Алєксєєв, Родріго – Архіпов-Прокоф’єв, Матюшенко
Попередження: Алвес де Соуза (24), Алєксєєв (25)

Вилучення: Алвес де Соуза (25 – повторне попередження), Алєксєєв (37 – повторне попередження)