Комітет ВР з деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій ухвалив рішення про неможливість поставок води у Крим до деокупації (ФОТО ВІДЕО)

13.02.2020
292

Парламентський комітет з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій, національних меншин і міжнаціональних відносин ухвалив рішення про неможливість поставок води в Крим до його деокупації. Відповідне рішення депутати, члени цього комітету прийняли вчора під час виїзного засідання.


Будь-які спекуляції щодо обміну окупованого Донбасу на постачання води до окупованого Криму є неприйнятними, цинічними та аморальними. Це спроба торгувати громадянами України, які для держави всі є рівними та мають однакове право на захист своїх інтересів. Про це повідомив народний депутат України, Голова Комітету з питань прав людини Дмитро Лубінець під час виїзного засідання Комітету в Херсонській області.


«Як мажоритарника, якого обрали до парламенту мешканці Донбасу, мене обурює недалекоглядна нерозважлива позиція деяких колег. Від них у ЗМІ лунають пропозиції обміняти окуповану частину Донецької та Луганської областей на постачання води до анексованого Росією Криму. Це нагадує торгівлю живими людьми, адже мова йде не про шматки території, а, передусім, про наших громадян. Мешканці Донбасу, як і мешканці Криму, мають однакові права й можуть розраховувати на підтримку держави щодо їх захисту. Спроби поставити когось вище, когось нижче, а тим більше здійснювати якісь торги ціною їхнього життя – це або нерозуміння процесів, що відбуваються, або вища міра цинізму», – наголосив Дмитро Лубінець.


Нагадаємо, 11 лютого голова фракції “Слуга народу” у Верховній Раді Давид Арахамія заявив, що пішов би на відновлення подачі води в анексований Крим в обмін на відведення військ на Донбасі. Він зазначив, що це не позиція його як голови фракції “Слуга народу”, а особиста думка.

Новий глава Офісу президента України Андрій Єрмак запевнив, що не обговорював питання водопостачання анексованого Криму із заступником глави адміністрації президента Росії Дмитром Козаком.

12 лютого в Кремлі заявили, що Крим “не може бути об’єктом для будь-яких обмінів”, однак російська влада готова розглянути пропозиції щодо додаткового водопостачання півострова.

Дамба  в районі Мирненської ОТГ

Цього ж дня Арахамія попросив вибачення у тих громадян України, яких “могли образити” слова про можливість відновлення водопостачання окупованого Криму. Водночас він стверджує, що його слова “були вирвані з загального контексту і насправді були трактовкою припущень, озвучених не мною”.


Потім про постачання води до окупованого Криму та виплату пенсії ДНР/ЛНР заговорив і галичанин. Юрій Камельчук, що обирався на окрузі №124 Львівська область. Він є представником фракції «Слуга народу». На телеканалі «НАШ» він заявив, що навіть готовий голосувати за таку пропозицію. Також цей обранець заявив, що ВРУ проголосує за виплату пенсій на окупованих територіях.


Брифінг після проведення виїзного засідання Комітету ВРУ з прав людини

Стан дотримання прав громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території АР Крим, та внутрішньо переміщених осіб в Херсонській області обговорено на розширеному виїзному засіданні Комітету ВРУ з прав людини, яке відбулося на КПВВ «Чонгар».


За словами голови Комітету Дмитра Лубінця, сьогодні схвалено низку рекомендацій для Уряду, РНБО, Міністерства у справах ветеранів, Мін’юсту, Державної міграційної служби, Міністерства інфраструктури, Мінкульту та Міносвіти.

Зокрема, створення МФО «Рідна Херсонщина», скасування вільної економічної зони «Крим», створення сервісних центрів, де надаватимуть всі види послуг, спрощення процедури встановлення особи та реєстрації фактів народження і смерті на тимчасово окупованих територіях.