Хто обійме посади голів постійних комісій у Херсонській обласній раді

16.12.2020
621

17 грудня 2020 року депутати Херсонської обласної ради зберуться на другу сесію, де голосуватимуть за кількісний та персональний склад постійних комісій, а також призначатимуть їх голів.

Попередній список від журналістів «Першого регіонального»

Найпрестижнішу комісію з питань бюджету та фінансів, як правило, завжди віддавали опозиційним силам. Приміром, минулої каденції головою обласної ради був Владислав Мангер від партії «БЮТ», а бюджетну комісію очолював Павло Філіпчук від ОПЗЖ. Цього разу, бюджетну комісію має усі шанси очолити Вікторія Гавренкова від партії «Нам тут жити». Валерій Салтиков від «ЄС», який також претендує очолити бюджетну комісію, може претендувати на заступника цієї комісії.

Секретарем бюджетної комісії мають намір призначити Едуарда Репілевського від «ОПЗЖ».Також до складу комісії увійдуть: Павло Александров (Слуга народу), Сергій Кульчиковський (Нам тут жити), Вадим Махонин (Нам тут жити), Анна Сінкевіч (ОПЗЖ), Володимир Сеник (ОПЗЖ), Вадим Чабан (Слуга народу).

Комісію з питань соціально-економічного розвитку, переробки сільськогосподарської продукції та промисловості очолить Ірина Збаровська від партії від партії «ОПЗЖ». До складу комісії також планують обрати представника команди «Нам тут жити»Юрія Власова, Віталію Пишного (ОПЗЖ) та Марину Малахову (Слуга народу).

Мандатну комісію, з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, захисту прав і свобод людини, законності і правопорядку, боротьби з корупцією, з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою та взаємодії зі Збройними силами України очолить депутат з досвідом, який вже головував цією комісією минулої каденції – Дмитро Бутрій від партії «Слуга народу».

Комісію з питань управління об’єктами комунальної власності очолить Юрій Ковальов (Слуга народу), а його заступницею має стати представниця «ОПЗЖ» Весна Карпук. Також до складу комісії планують обрати: Олексія Марущенко (Нам тут жити), Дереніка Мелконяна (Нам тут жити), Оксану Паламарчук (Слуга народу), Данила Репілевського (Слуга народу) та Віталія Штанько (ОПЗЖ).

Комісію з питань архітектури, транспорту, будівництва та житлово- комунального господарства, тарифної політики та взаємодії з підприємствами енергетичної галузі очолить Денис Микитюк (ОПЗЖ). Членами комісії також планують обрати: Олександра Гордієнко (Нам тут жити), Гамлета Овсепяна (Нам тут жити) та Михайла Жарова (Блок Сальдо).

Комісію з питань міжнаціональних відносин, науки, культури, фізичної культури і спорту, освіти і свободи слова має очолити екс-нардеп, ректор Херсонського державного університету Олександр Співаковський від «Європейської Солідарності».

А його заступником має стати представник від «Нам тут жити», директор Херсонського обласного музично-драматичного театру імені М. Куліша Олександр Книга.

Комісію з питань охорони здоров’я та здорового способу життя, курортно-туристичної діяльності очолить депутат від «Слуги народу» – головний лікар Херсонщини Віктор Короленко. Також однією з членькинь комісії планують обрати Тетяну Волинець (Блок Сальдо).

Комісію з питань сільського господарства, земельних відносин та екології очолить одіозний представник «Нам тут жити» Альберт Черепаха. Його заступником має стати Володимир Хвостов( Слуга народу), а секретарем Богдан Артющик (ОПЗЖ). Членами комісії також стануть: Володимир Ганжа (ОПЗЖ), Сергій Дроздік (ОПЗЖ), Юрій Киселевич (ОПЗЖ), Сергій Максименко (Нам тут жити) та Віктор Деркач (Нам тут жити).

Комісію з питань соціального захисту, захисту прав ветеранів та учасників бойових дій, тимчасово переміщених осіб очолить представник «ОПЗЖ» Михайло Романій.

Щодо того, хто очолить комісію з питань законності та правопорядку, боротьби з корупцією, рейдерством та контролю за діяльністю правоохоронних органів поки що ідуть домовленості. Але попередню відомо, що на цю фемідеальну посаду мають намір призначити людину, яка добре знається на роботі в правоохонрих органах, генерала у відставці Валерія Літвіна від «Блока Сальдо».

Варто зазначити, що склад комісій сформовано не повністю. Депутати, які не написали заяви на зарахування до конкретної комісії, членство отримають за остаточним принципом.