Херсонцям роздадуть брошури з порадами, як діяти в разі війни або надзвичайної ситуації

27.07.2021
448

На Херсонщині розповсюджуватимуть інформаційну брошуру з практичними порадами «У разі надзвичайної ситуації або війни», розроблену Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Міністерстві культури та інформаційної політики України разом з Державною службою з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони, Апаратом Головнокомандувача Збройних сил України та громадськими організаціями. Презентація брошури відбулася наприкінці червня у Києві.


Після проведення тендеру надруковані примірники планують розповсюджувати у східних та південних областях України. Про це в Українському кризовому медіа-центрі це під час зустрічі з журналістами Дніпропетровської, Запорізької, Харківської, Донецької, Херсонської, Миколаївської та Одеської областей повідомила керівниця Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Любов Цибульська.

«Зараз ми оголошуємо тендер, пройдемо тендер (це кілька місяців), і надрукуємо 100 тисяч примірників, будемо роздавати в східних та південних областях в першу чергу. Це будемо робити через ОДА, ЗСУ та громадські організації», – сказала Цибульська.

Презентована брошура – це перший публічний продукт нещодавно створеного Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Міністерстві культури та інформаційної політики України. У ній не йдеться про якусь абстрактну загрозу, в ній чітко називають Росію агресором та окупантом. При розробці брошури українці взяли за приклад шведський досвід.

«Свого часу я їздила з відрядженням до Швеції і мої колеги – шведські експерти – показали мені свою брошуру. Я була вражена наскільки вона проста і зрозуміла. Відкриваєш і одразу все ясно: куди йти, куди бігти якщо наприклад, артилерійський обстріл, якщо треба терміново зібрати валізу та тікати… Особлива цінність – те, чого немає в такій мірі у шведів – в тому, що брошура містить поради як вести себе в інформаційному полі. Тут ми враховували і досвід початку війни, і останні атаки. Тут ми вже прописали, що насправді ясно, що Росія не стільки просуває себе, концепцію «русского мира», скільки використовує тактику використання внутрішніх вразливостей – нас розколоти, роз’єднати поляризувати суспільство.


Я дуже сподіваюся, що ми не будемо це використовувати практично. Але остання ескалація показала, що ти ніколи не знаєш, що може бути… Не забуваємо, що вони все таки не відвели свої війська (від кордонів з Україною – ред.). Це краще знати та прочитати наперед. Тут навіть є такі поради, що робити якщо наприклад всі сторінки державних органів влади зламані», – повідомила Цибульська.

Керівниця Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зазначила, що всі охочі можуть розмістити брошуру на своїх сайтах і у Центрі заохочують до цього. Онлайн-версію примірника можна завантажити тут

Зустріч з Любов’ю Цибульською у форматі колективного інтерв’ю відбулася у рамках спільного проекту Українського кризового медіацентру та Естонського центру східного партнерства «Протидія дезінформації на півдні та сході України» за підтримки Європейського Союзу.