Херсонський морський порт оприлюднив фінансовий план на 2021 рік

13.01.2021
773

У Міністерстві інфраструктури України оприлюднили фінансовий план Державного підприємства «Херсонський морський торговельний порт» на 2021 рік.

Про це повідомляє прес-служба Мінінфраструктури.

Протягом 2020 року зафіксовано суттєве скорочення вантажопотоку внаслідок наступних факторів: зменшення запасів зерна на вітчизняному ринку, що призвело до росту вартості експортних зернових та харчових вантажів, а також розширення мережі нових потужних зернових терміналів; орієнтація ринку зернових вантажів на глибоководні порти (Миколаїв, Одеса, Південний); зменшення обсягів вантажопереробки хімічних вантажів пов’язано в основному зі спадом зацікавленості аграрного сегменту у мінеральних добривах імпортного виробництва (зниження відпускної ціни резидентами); перевалка на рейді (місця рейдової стоянки на акваторії порту Херсон) також перенаправляє вантажопотік повз причали ДП «ХМТП».

«Окремим фактором зміни ринку слід розглядати процеси, з введення обмежень, пов’язаних з епідеміологічною ситуацією в Україні (для запобігання поширення короновірусної інфекції) зменшились обсяги надходжень вантажів автотранспортом. Через обмеження руху автомашин виникають простої та зменшується обсяг вантажів», — пояснюють у відомстві.

Враховуючи вищевикладене, підприємство планує забезпечити плановий обсяг вантажопереробки у 2021 році на рівні 1,1 млн тонн.

Впроваджуючи заходи по вдосконаленню технологій переробки вантажів і оптимізації виробництва вцілому, Державне підприємство «Херсонський морський торговий порт» планує забезпечити наступну структуру вантажопереробки:

Зернові та харчові — 19,7%;

Мінерально-будівельні матеріали навалом — 25,6%

; Хімічні та мінеральні добрива — 8,1%;

Чорні метали та брухт — 1,6%;

Інші — 45%.

«Основну частину запланованого вантажообігу складають експортні вантажопотоки — 51,1% (570 тис. тонн), перевалка каботажних вантажів та НЗВ — 29,2% (325 тис. тонн), транзитні вантажопотоки не плануються, імпортні — прогнозуються на рівні — 19,7% — (220 тис. тонн)», — додали у міністерстві.

Крім того, загальна доходна частина, передбачена в плані на 2021 рік в сумі 269,9 млн грн (від основної діяльності 267,6 млн грн) менше плану поточного 2020 року на 47,7 млн грн, та більше факту у 2019 році на 76,6 млн грн та більше очікуваного 2020 року на 88,3 млн грн.

«Планується збільшення чистого доходу по відношенню до очікуваних показників 2020 року на 93 млн грн через збільшення доходів від портових робіт з вантажами на 79,2 млн грн, зростання доходів від послуг портового флоту на 16,9 млн грн, послуг», — підсумували у Мінінфраструктури.

Нагадаємо, зерновий термінал Neptune у січні опрацював найбільший балкер за весь час роботи.