Херсонська міська рада проголосувала за створення ТКК по перевірці якості харчування в школах міста (ДОКУМЕНТ)

27.11.2019
292

Після кількох спроб створити тимчасову депутатську комісію з перевірки харчування у навчальних закладах це рішення зрештою ухвалили у Херсоні.

Передісторія
Приводом для ухвалення рішення стало погіршення якості харчування дітей у херсонських школах та погіршення епідемічної ситуації щодо захворюваності на гострі кишкові інфекції, масовими випадками харчових отруєнь. Чимало підігрівало ситуацію отруєння учнів 53-ї школи у херсоні у 2018 році, де харчування постачала організація, яку на той момент очолювала депутатка міської ради Ірина Ценкер. Щоправда, за лабораторного посвідчення наявності бактерій кишкової палички саме у продуктах харчування, тоді ніхто не поніс відповідальності та покарання. Нагадаємо, що тоді у відповіді Херсонського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України міститься повідомлення про те, що бактерії кишкової палички знайдені у 7 з 17 проб продуктів, а саме: сир твердий, сосиски сирі, котлета м’ясна, сосиска відварена, биток курячий, вермішель відварена, суп гречаний. Одразу після інциденту з отруєнням дітей комісію для перевірки харчування намагались створити кілька разів, проте вдалося це лише 25 листопада цього року, повідомляє видання kavun.city

Що робитиме комісія

Отже, комісія з депутатів Херсонської міської ради має здійснити перевірку організації харчування дітей у дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладах комунальної форми власності в частині здійснення належного контролю за раціональним режимом харчування, збалансованістю раціону, додержанням санітарно-протиепідемічного режиму, профілактикою харчових отруєнь.

Якщо виявлять порушення

При встановленні фактів, виявлених під час перевірки, неналежного виконання професійних чи службових обов’язків щодо охорони життя та здоров’я дітей, у тому числі при забезпеченні харчування дітей у навчальних закладах, терміново передати відповідні відомості до Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області та надати пропозиції Херсонській міській раді щодо шляхів вжиття суворих заходів щодо їхнього усунення та притягнення винних осіб до відповідальності.

Строк роботи комісії

Визначити термін діяльності тимчасової контрольної комісії – до моменту прийняття міською радою остаточного рішення щодо результатів роботи цієї комісії. Херсонський міський голова під час сесії перепитав у депутатів, що передбачається у даному пункті і поточнив: комісія працюватиме безстроково.

Звітуватимуть про роботу комісії депутати на сесіях міської ради.