Хаві Родрігес: Гравці збірної України не вірять у себе

06.04.2020
1844

Короткий коментар у добре відомого українській футзальній громадськості наставника «Індустріас Санта-Колома» щодо вітчизняних реалій.

– Що вас найбільше вразило в українському футзалі з позитивного і негативного боку?

– В позитивному плані мене здивувала фізична підготовка гравців і постійне бажання вчитися новому. У негативному плані – те, що мені здається неймовірним, що в Україні, як в країні з хорошим рівнем футзалу, гравці настільки погано навчені і підготовлені. Ну і це вже не кажучи про зали, які є просто ганебними.

– В чому полягає специфіка тренерської роботи в Угорщині, Україні та Іспанії?

– Усі ці країни перебувають на різних рівнях. Угорщина менш професійна, але за допомогою хорошої роботи можна багато чого досягти. Ми пройшли з угорською командою у фінал чотирьох Ліги чемпіонів вперше в історії. В Україні наголос робиться на фізичну підготовку, в Іспанії – на техніку і тактику.

– Якщо ви слідкували за збірною України, то як оціните її виступ у відборі до КС-2020? Вас щось здивувало чи навпаки?

– Мені видалося, що підготовка була дуже поганою. Мені здається неймовірним, що така збірна як в України, не пройшла кваліфікацію на Кубок світу або чемпіонат Європи. Це неприпустимо. Мене це негативно здивувало.

– Чи показали гравці «Продексіма» свій максимум у збірній?

– Ані гравці «Продексіма», ані інші. Всі виступили нижче свого рівня. Це питання віри, і гравці збірної не вірять у себе.

– Збірна Іспанії зібралася за 5 днів до матчів елітного раунду відбору КС-2020. Вашій збірній вистачає цього часу для належної підготовки до таких відповідальних змагань? І чи достатньо такого ж часу на підготовку для збірної України?

– Це ніяк не пов’язано. У Іспанії в запасі є багаж напрацювань за багато років, після того як збірна багаторазово ставала чемпіоном світу та Європи, і тому вона може собі дозволити тренуватися менше днів. Крім того, збірна Іспанії працює інакше і набагато краще, ніж збірна України. Збірній України треба набагато більше часу.

– В Іспанії часто змінюють просто по одному гравцю в четвірці, а в Україні більше прийнято грати сталими четвірками. Який підхід вам ближче і чому?

– Коли я тільки починав в «Продексімі», то більше віддавав перевагу замінам по одному гравцеві, зараз же – роблю зміни четвірками, бо це допомагає підтримувати високу інтенсивність матчу. Завдяки «Продексіму» тепер я думаю інакше.