Гусєв: Усі винні у загибелі риби на Херсонщині мають бути притягнуті до відповідальності

04.11.2019
254

Усі винні у загибелі риби на Херсонщині мають бути притягнуті до відповідальності. На цьому наголосив голова облдержадміністрації Юрій Гусєв під час селекторної наради.

Питання мору риби в кар’єрі Херсонського морського торговельного порту сколихнуло всю область. Надзвичайна ситуація сталася вчора, 03 листопада 2019 року. Терміново на місце прибули представники Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації, екологічної інспекції Чорного моря, морського торговельного порту та поліція Голопристанського району.

Більш детально про ситуацію та заходи, що вживаються, розповів директор Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Юрій Попутько.

«Вже взято проби води, результат яких очікуємо найближчим часом. Попередньо розглядається версія, що під час роботи землесосного снаряду був глибоко підірваний пласт піску, який і спричинив великий викид отруйного газу. На місці поблизу піщаного кар’єру відчутний запах сірководню, в інших місцях його немає», – повідомив він.

Враховуючи критичність ситуації, Юрій Гусєв зазначив, що на цьому тижні буде проведено засідання комісії з питань техногенної та екологічної безпеки. Очільник області наголосив, що є порушення законодавства і всі винні мають бути притягнуті до відповідальності.

Також під час селекторної наради директором Департаменту екології та природних ресурсів запропоновано залучити до роботи головні управління Держпродспоживслужби та Держпраці в Херсонській області, провести моніторинг продажу риби на ринках, щоб запобігти потраплянню неякісного товару на ринки Херсонщини.