Голова Каланчацької ОТГ Володимир Зінчук: Чекати швидких змін вже сьогодні – не потрібно

18.07.2018
2107

Наші люди хочуть кращих змін швидко і вже сьогодні, а я кажу, що так не буде. Чекати швидких змін сьогодні-не потрібно, говоре голова Каланчацької ОТГ Володимир Зінчук.

Саме з цього розпочав зустріч Володимир Калинович з журналістами, які в рамках прес-туру відвідали Каланчацьку ОТГ Прес-тур було організовано Херсонським регіональним відділенням Асоціації міст України в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» ПУЛЬС.

Бюджет громади складає 100 млн грн., а раніше був 5-6 млн, говоре голова Каланчацької ОТГ Зінчук Володимир Калинович. З цих коштів приблизно 20 млн-це власні надходження.

Бюджет селища Каланчак до об’єднання, це приблизно 12 тис чоловік населення складав 5-6 млн гривен, а зараз бюджет Каланчацької ОТГ, населення приблизно 16 тис чоловік (з населеними пунктами, що увійшли до ОТГ) складає 100 млн грн.,роз’яснює він.

Разом з тим Володимир Калинович зазначив, що є і проблеми у відносинах ОТГ з державою, не вистачає грошей на освіту та медицину. Ми(громада) 12 млн власних котів витрачаємо на утримання позашкільних навчальних закладів,говоре голова ОТГ. Також за словами Володимира Калиновича, декларації з лікарями підписали понад 40% мешканців ОТГ.

ДОРОГИ

 Голова ОТГ Володимир Калинович розповідає про те, як вони за кошти інфраструктурної субвенції придбали спецтехніку, на якій вже в цьому році ремонтували дороги громади.

На ямковий ремонт було витрачено 700 тис грн. власних коштів громади. Райавтодор зробив би теж саме за мільйона два, та ще з отвратітєльной якістю.

У минулому році Каланчацька ОТГ придбала нову техніку для ККУП «Джерело», а саме екскаватор, сміттєвоз, асенізаторна машина та машина дорожня комбінована для проведення ямкового ремонту й очистки доріг від снігу.

Вивозили сміття, викачували нечистоти та розчищали вулиці від снігу. Тепер справа дійшла й до ямкового ремонту доріг комунального значення.

Вдало завершивши випробувальні роботи, універсальна машина з навісним обладнання УЯР-01, 15 червня 2018 року, приступила до дорожніх робіт в с.Роздольне. Надалі роботи будуть проводитись в інших населених пунктах, згідно з програмою соціально економічного розвитку Каланчацької селищної ради(отг) на 2018 рік.

В ОТГ ремонтують дороги дешевше ніж облавтодор з райавтодорами разом взятими.. 700 грн м2 навпроти 2 500 грн В одних все на 40 % відсотків подорожчало, а в інших НІ. В різних країнах живемо. Про досвіт КаланчацькоїОТГ. Розповідає голова Каланчацької громади Володимир Калинович Зінчук.

ЕКОЛОГІЯ

Врятувати степову річку Каланчак

Не тільки ремонт доріг, шкіл та дитячих садочків. А і вирішення питання екології у громаді. Саме такі завдання ставить перед собою та громадою голова Каланчацької ОТГ Володимир Калинович Зінчук. Про це він розповідає журналістам та колегам під час прес-туру до Каланчацької громади.

Хочу зазначити, щоб змонтувати «сифон» з двох трубопроводів довжиною в 200 метрів від СКК до річки Каланчак, вистачило всього двох місяців.

Однак «паперовий» етап зайняв 3 роки. Тільки сам проект довелося переробляти тричі внаслідок змін законодавства та вартості робіт. Сьогодні будівництво повністю закінчилось, документи готові.

Сподіваюсь, що після комплексного очищення, р.Каланчак стане придатною для плавання і рибного лову. А можливо на перспективу селищна рада на завезе трішки пісочку, і у нас буде маленький клаптик свого пляжу:), місце для сімейного відпочинку.

А так як через селище пролягає дорога на с.Хорли, мальовничі місця можуть привабити не тільки наших жителів, а й транзитних туристів.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ НОВОГО МЕДИЧНОГО ОБЛАДНАННЯ

Під час прес-туру до Каланчацької ОТГ журналістам було презентовано нове медичне обладнання для діагностики захворювань.

Головний лікар Корнієнко О. П. розповіла про принципи роботи трьох нових апаратів, а саме:

– апарату ультразвукової діагностики, який є багатофункціональним. Його застосовують для ультразвукового обстеження малих поверхневих органів, щитовидної залози, в гінекології.

– термографу контактного цифрового – для ранньої діагностики пухлинних захворювань молочних залоз жінок.
– електрокардіографу – для діагностики захворювань серцево-судинної системи.

– 6 600 мешканців ОТГ вже підписало декларації з лікарями.

СТАНДАРТИ НАДАННЯ ПОСЛУГ УКРАЇНСЬКІ ТА ПОЛЬСЬКІ РЕАЛІЇ

в.о. старости Добропільської сільської ради Долматівської ОТГ Сергій Зуденков про стандарти надання послуг: українські та польські реалії

У Польщі представники місцевого самоврядування також як і українські нарікають на державу-кажуть що не вистачає коштів…