Голова Іванівської ОТГ Руслан Шафранович: Управління освітою у форматі міжмуніципального співробітництва

04.04.2018
49

16 березня у Києві відбувся прес-тур для журналістів на тему «Сприяння реалізації антикорупційної політики в Україні». Організатори Український кризовий медіа-центр та Програма DOBRE “Децентралізація приносить кращі результати та ефективність”.

У заході прийняли участь працівники ЗМІ з Дніпропетровської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Миколаївської, Тернопільської, Харьківської, Херсонської областей. У заході також прийняли участь: голова Покровської ОТГ (Дніпропетровська область) Світлана Спажева, голова Іванівської ОТГ (Тернопільська область) Руслан Шафранович, заступниця голови Олександрівської ОТГ (Миколаївська область ) Наталія Озерянська, експерти Микола Орлов, Анатолій Бойко.


У своєму виступі голова Іванівської ОТГ (Тернопільська область) Руслан Шафранович відмітив наступне:

В нашій громаді є проблема – це мала активність населення. Ми хочемо, щоб вони до нас приходили, щоб в нас питалися, контролювали нас… Стимулюємо для участі у Громадській раді. Запрошуємо…

Крім цього ми поспілкувалися з паном Русланом і на інші теми стосовно децентралізації. Вашій увазі невеличке бліц- інтерв’ю:

Управління освітою

Управління освітою ми вже два роки делегували ці функції відділу освіти району. В нас район (Теребовлянський район Тернопільська область)поділився на 4 громади і залишилося 6 сіл котрі не увійшли у громади. Одна громада в нас велика, це найбільша громада Тернопільщини, вона створила свій відділ освіти.

В них 30 тис населення. Дві інші громади: Микулинці, Золотники в них до 10 тис населення, вони так само співпрацюють по цій формі. І наша громада в нас 4 с половиною тис населення, ми співфінансуємо та користуємося послугами районного методичного кабінету і відділу освіти.

Наразі дана форма досить цікава єдине напевне ми її поставимо у формат міжмуніципального співробітництва. Вже напрацювання є. Нам вже сусідні громади таке пропонують. Це цікаве чим? Кошти. Економі я коштів. І задоволені вчителі і ми також задоволені.

Земля
Я буду напевне один з небагатьох голів, а може і єдиний який не дуже радіє тому, що зараз передали землю поза межами населених пунктів в користування громадам . Це через те,що усі наші землі заключні договори з нами і кошти від них ми вже самі отримуємо в бюджет. Тобто ті землі і так вже в процесі. Я думаю, що коли вже нам передадуть землі, а це буде жовтень місяць, то  ми вже будемо мати договори навіть на земельні ділянки по яким ми зараз проводимо інвентаризацію і дізнаємося що на них випадково не були заключні договори.

Децентралізація це ДОБРЕ Про підтримку ЗМІ (районок)об’єднаними громадами, та як змінилися голови ОТГ після виборів. Відповідає голова Іванівської ОТГ (Тернопільська область) Руслан Шафранович

Фото Віталій Чумак, Програма DOBRE.