Гендиректор “Укргідроенерго” Ігор Сирота: Ми шукаємо інвестора для реалізації проекту Каховської ГЕС–2 (ВІДЕО)

04.01.2021
360

Про це в ефірі 5 каналу заявив генеральний директор найбільшої гідрогенеруючої компанії країни Ігор Сирота.

Відповідаючи на питання щодо будівництва нових об’єктів гідроенергетики, зокрема Каховської ГЕС–2, пан Сирота зазначив наступне:

– Щодо будівництва Каховської ГЕС–2. Розробили ТЕО, отримали позитивні результати, знаємо вартість проєкту. Ми шукаємо інвестора для реалізації.

Для чого потрібна Каховська ГЕС–2? Перед Каховською ГЕС–2 є ДніпроГЕС, яка за потужністю має майже 1600 МВт. І тут 600 МВт. Різниця велика. Гідроакумулюючі і гідроелектростанції повинні працювати в режимі пікового навантаження, коли є найбільше споживання електроенергії – в ранковий максимум і вечірній.

Каховська ГЕС не могла працювати тільки в піковому режимі, вона 60–70% працювала в базовому. Тому що пропускна спроможність там, де є ДніпроГЕС–1 і ДніпроГЕС–2, набагато більша, ніж на Каховці. І якщо працює ДніпроГЕС–1 і ДніпроГЕС–2, водосховище наповнюється – і Каховська станція не змогла пропускати тільки в пікові режими, вона повинна була працювати практично 70% у базовому.

Це велике навантаження на обладнання, і вона не виконує такої функції, яку мала би виконати, тобто зрізати пікові навантаження. І тому потрібно добудувати ГЕС–2, зробити її пропускну спроможність більшою, щоб вона працювала тільки в пікові навантаження. Це є в нашій стратегії розвитку, до 2028 року можна завершити реалізацію цих проєктів.

«Каховської ГЕС–2 – будемо намагатися знайти внутрішні резерви, залучити кредитування наших банків. Це дасть можливість більше локалізувати ці проєкти і буде рухати українську економіку. Тому що до таких проєктів буде залучено понад 15–20 тис людей і наші заводи–виробники», – наголосив Іван Сирота.