Ефективне управління фінансами громади вивчали на практикумі в Херсонському РВ АМУ

05.10.2018
36

5 жовтня, Херсонське регіональне відділення АМУ провело у смт Білозерці практикум із застосування законодавства на тему: «Особливості формування та виконання бюджетів ОТГ. Ефективне управління фінансовими ресурсами. Програмно-цільовий метод».

Захід організовано в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» ПУЛЬС, який реалізує Асоціація_міст_України за підтримки USAID.

Серед учасників – селищний голова, його заступники, члени виконавчого комітету ради. У вітальному слові виконавчий директор Херсонського регіонального відділення АМУ Лариса Оленковськазазначила, що Білозерська селищна рада в статусі об’єднаної територіальної громади працює рік. За час становлення та з початком розвитку відбувається набуття безцінного досвіду, формуються перші успіхи, які привертають увагу до ОТГ. Тому до участі в практикумі запросили також представників сусідніх об’єднаних громад та сіл, які поки що не визначилися щодо об’єднання.

Учасники заходу та залучені експерти активно обговорювали різні аспекти бюджетного процесу. Питання надзвичайно нагальні, оскільки ефективне планування бюджетів – як видаткової, так і дохідної частин – запорука успішної та результативної роботи громади в наступному році.

Підвищену зацікавленість учасників викликали питання можливостей збільшення дохідної бази громад. Наталія Царенко, керівник відділу фінансів Херсонської облдержадміністрації, приділила увагу виконанню бюджетів на основі Програмно-цільового методу. Більшість питань стосувалися визначення показників ефективності використання фінансових ресурсів. Особливий наголос було зроблено на питаннях формування фонду заробітної плати для працівників бюджетної сфери, бо на сьогодні фактор рівня кадрового забезпечення є надзвичайно гострим.

Залучений експерт Надія Лисенко – начальник відділу кадрової роботи та з питань служби в органах місцевого самоврядування Херсонської міської ради окрему увагу приділила організації роботи з кадрами, акцентувавши на особливостях формування підрозділів для управління фінансовими ресурсами громади. Регіональний консультант АМУ з бюджетних питань Марія Кривецька відповіла за запитання присутніх щодо особливостей організації бюджетного процесу в закладах освіти та культури, а також зупинилася на особливостях контролю місцевих рад за виконанням бюджету та ефективним використанням коштів на фінансування закладів освіти та культури.