Для швидшого викрадення зерна окупанти розширили власні незаконні КПП на адмінмежі з Кримом

23.06.2022
341

Для швидшого викрадення зерна ті іншої аграрної продукції окупанти розширили власні незаконні контрольно-пропускні пункти на адміністративній межі з тимчасово окупованим Кримом. Про це повідомляє Представництво президента України в АР Крим у Фейсбук.

 

Представництво вже повідомляло про те, що російська федерація на тимчасово непідконтрольних територіях півдня України запровадила політику викрадення зерна та іншої аграрної продукції, які вантажівками вивозяться до тимчасово окупованого Криму, а звідти – кораблями до Туреччини та в напрямку Середземного моря. Для швидшого викрадення навіть розширили власні незаконні контрольно-пропускні пункти на адміністративній межі з тимчасово окупованим Кримом, – йдеться у повідомленні.

 

Представниця Президента в АР Крим Таміша Ташева наголосила, що факт розкрадання зерна – це серйозне порушення міжнародного гуманітарного права. В умовах збройного конфлікту міжнародне гуманітарне право покладає обов’язок на державу-окупанта, тобто рф, обов’язок забезпечувати нормальні умови для життя цивільного населення на окупованій території, повідомляє QIRIM.News

 

Це стосується забезпечення базових потреб: харчових продуктів, питної води, санітарно-гігієнічних умов. Викрадення харчових продуктів та сировини для їх виробництва є не лише розграбуванням національних цінностей, але й може призвести до спричинення голоду, що є забороненим методом ведення війни та воєнним злочином», – заявила Ташева.

 

Раніше повідомлялося, що окупанти вивозять українське крадене зерно до Сирії, Лівану, Єгипту і Туреччини. При цьому використовують російські та сирійські кораблі. Про це розповідав Надзвичайний і Повноважний посол України в Туреччині Василь Боднар.

 

Так, протягом травня Росія могла незаконно вивезти з тимчасово окупованих територій України понад 180 тисяч тон українського зерна вартістю більш ніж два мільярди гривень. Про це йдеться у розслідуванні «Схем» (проєкт Радіо Свобода).

 

Раніше журналісти QIRIM.News ідентифікували в Туреччині російський корабель із вкраденим українським зерном. Корабель під назвою «Сармівський 48» стояв на якірній стоянці біля турецького порту Самсун, розташованого на березі Чорного моря.