Для півдня України готують масштабний проект зрошення та меліорації

15.03.2021
551

У Києві презентували дослідження «Водний дефіцит в Україні», підготовлений фахівцями Українського інституту майбутнього.

Про це повідомив міністр аграрної політики Роман Лещенко на своїй сторінці у Facebook.

«Беззаперечно, на сьогодні це питання є гострим для країни. І мова не тільки про сільське господарство, для якого вода є визначальним фактором. Мова про всі водні ресурси України як основу життєдіяльності нації. Цього року ми розпочинаємо масштабний проект зрошення та меліорації на Півдні України. І це є серед пріоритетів Мінагрополітики на 2021 рік наряду з земельною реформою, яку ми фіналізуємо прийняттям базових законів та первинним запуском обігу земель сільськогосподарського призначення. Нам важливо сьогодні почути думку вчених, вивчити ключову проблематику і Мінагрополітики має бути в основі цього процесу», – зазначив він.

Серед викликів, які потребують сьогодні комплексного вирішення, Лещенко називає наступні:

• глобальні кліматичні зміни вже вплинули на падіння сільського господарства. Критичною ситуація є на Півдні України, в Одеській області – район Бессарабії, де третій рік з-за посухи аграрії втрачають врожаї та йде процес банкрутства с/г підприємств;
• відсутність інвестицій в інфраструктуру та занепад водних господарств країни;
• облік водокористування. Застаріле і неенергоефективне обладнання насосних станцій призводить до великих втрат електроенергії, що створює умови для тінізації ринку і можливості для недобросовісних суб’єктів господарювання та водопостачальників.