Депутати Херсонської міської ради обмежили права ЗМІ

15.05.2018
10

У Херсоні оператори та журналісти-фотографи повинні за 3 дні до сесії міської ради подати заявки щодо здійснення відеозйомки у частині залу, де розміщено пульти для голосування депутатів міської ради. Відповідне оголошення розміщено на офіційному сайті мерії, передає ПІК

«Згідно з рішенням сесії міської ради від 30.03.2018 № 1279, звертаємо вашу увагу на те, що оператори та журналісти-фотографи за 3 дні до початку сесії подають заявки на ім’я секретаря міської ради щодо здійснення відеозйомки у частині залу, де розміщено пульти для голосування депутатів міської ради. Заявки подаються до відділу громадських зв’язків (up_pr@city.kherson.ua)», – йдеться у повідомленні.

«У Херсоні депутати проголосували за таку дурість як обмеження доступу журналістів до певних частин залу міськради на сесіях. Для проходу тепер треба подавати якусь заявку на ім’я секретаря. Знаю, що деякі журналісти уже почали реєструватися. Колеги, товариші і не дуже, а ви в курсі, що це порушення Конституції України?», – написав у Фейсбук журналіст Іван Антипенко.

«Питання: чому ви покірно реєструєтесь, а не підняли гвалт щодо цих нововведень? До 2014 року людей не пускали на засідання комісій, бо вони представляють сайт, а не офіційно зареєстроване ЗМІ. Потім прийшла відкритість, прибрали турнікети, журналісти вільно ходили залом, знімали, записували і спостерігали. Ми відкочуємось у 2013 рік?», – написав він.