ДАМБА, ЯКА ПЕРЕКРИВАЄ ВОДУ В ОКУПОВАНИЙ КРИМ, РУЙНУЄТЬСЯ (ВІДЕО)

04.06.2021
1393

На Херсонщині руйнується дамба, яка перекриває воду до Криму. Йдеться про споруду вздовж Північно-Кримського каналу. Це тимчасова гребля, яку побудували з металевих конструкцій та мішків із піску ще сім років тому тутешні фермери. Місцеві помітили, що споруда вже пропускає воду, яка тече у бік окупованого півострова з Дніпра. Подробиці з Херсонщини дізнавалася журналістка “5 каналу” Ганни Рибалка.


За кілька десятків метрів від дамби – КПВВ “Каланчак”. А далі – окупований Крим. Це дно Північно-Кримського каналу. Воно поросло деревами. А до 2014 року тут було 5 метрів води.

“Вода в Крим, як ви бачите, тут сухо. Канал заріс. За ці сім років такий стан”, – каже начальниця відділу водокористування Управління Північно-Кримського каналу Наталя Тарапун.

Вода на півострів до 14 року йшла через Північно-Кримський канал. Після вторгнення Росії – воду окупанту не даємо. Нам показують тимчасову дамбу, яка справлялася з цим завданням. Дотепер.

Воду з материкової частини України, яка тече Північно-Кримським каналом, стримує ось ця конструкція. У 2014-му році її власними силами з мішків із піску сконструювали тутешні фермери. І от тепер через сім років після окупації півострова ця тимчасова дамба почала руйнуватися.

Мішки з піском подекуди просто розірвалися і сповзають донизу. Помічаємо, як вода просочується крізь споруду. Шестиметровий бар’єр, який стримує дніпровську воду – може не впоратися зі своїм завданням.

Щоби вода не потрапила до окупованого півострова, у 2015-му на Херсонщині почали зводити нову дамбу. Вона за кілька кілометрів від тимчасової споруди. Шлюзи тут нині закриті. Але сам об’єкт, який почали зводити за бюджетні кошти, так і не добудували.

“Технічно вона не заготовлена. Вона не готова до експлуатації”, – пояснює начальниця відділу водокористування Управління Північно-Кримського каналу Наталя Тарапун.

Деякі мешканці навколишніх сіл, які живуть уздовж Північно-Кримського каналу, не підтримують закриття шлюзів.

На КПВВ “Каланчак” зустрічаємо й тих, хто сам їде на півострів або ж, як Андрій, зустрічає тут родичів. Питання води для нього однозначне. Давати воду треба, але за гроші.

А от Юлія розвінчує заяви підконтрольних Кремлю керівників. Вона їздить із дітьми на окупований півострів до рідні. Каже, в Сімферополі, попри повідомлення, з водопостачанням усе добре.

У Представництві президента в Криму неодноразово заявляли – вода в Криму потрібна російським військовим, присутність яких на півострові зросла в рази. А от для потреб населення прісної води вистачає. Тепер офіційна позиція Києва про те, що вода в Крим піде лише після деокупації – опинилася під загрозою через руйнування дамби.