Будівництво Каховської ГЕС-2: катастрофа неминуча?

23.03.2021
868

З 27 березня по 4 квітня під час 18 Міжнародного фестивалю докумен-тального кіно про права людини Docudays UA триватиме правозахис-на програма RIGHTS NOW! Цьогоріч RIGHTS NOW! передбачає 11 дискусій. Зокрема, 31 березня о 15:30 відбудеться дискусія «Будівництво Каховської ГЕС-2: катастрофа неминуча?».

Практично з першого дня після оприлюднення намірів щодо будівницт-ва Каховської ГЕС-2 в Бериславському районі Херсонської області, активісти, науковці, небайдужі громадяни встали на захист довкілля та історичної спадщини, а також свого права на здоров’я.

Майже вся територія, на якій планується будівництво, включена до Смарагдової мережі, як територій особливого природоохоронного значення (рішення Постійного Комітету Бернської конвенції). Це зобов’язує Україну, як сторону Бернської конвенції, берегти цю територію у непогіршеному стані. Крім того активісти та науковці наголошують, що будівництво Каховської ГЕС-2 катастрофічно вплине на пам’ятку архітектури національного значення «Дозорна башта» (башта Вітовта).

Фактично плани по будівництву ГЕС-2 є саботажем державної політики України щодо збереження територій Смарагдової мережі.

Які екологічні ризики несе будівництво та експлуатація Каховської ГЕС-2? Які аргументи доцільності побудови ГЕС-2 має уряд? І як громадсь-кість збирається відстояти своє право на здоров’я і чисте довкілля?

Спікер(к)и:

1. Іван Мойсієнко — член правління ГЕО «Українська природоохорон-на група»
2. Руслан Гаврилюк — представник Національного екологічного цент-ру України
3. Дмитро Іванов — науковий співробітник заповідника «Трахтемирів», голова Канівського підрозді-лу
4. Тетяна Євсеєва — головна архітекторка ТОВ «Проектний центр», го-лова ГО «Новокаховське товариство охорони культурної спадщи-ни»
5. Леся Василенко — народна депутатка України, голова комітету ВРУ з екології
Модерує: Олена Ремовська, журналістка, ведуча програми «Крим. Реа-лії»

Усі дискусії RIGHTS NOW! супроводжуватиме переклад жестовою мо-вою. Приєднатися до трансляцій дискусій можна у Facebook та YouTube фестивалю Docudays UA, а також в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE.