Асоціація ОТГ звернулась до Президента, Прем’єр-міністра і просить стати на захист громад, які знищуються в процесі затвердження перспективних планів

07.05.2020
631

Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад просить стати на захист 127 ОТГ, які знищуються в процесі остаточного затвердження перспективних планів формування громад областей. Відповідні листи були направлені до Президента України, Прем’єр-міністра України, депутатських фракцій політичних партій у ВРУ.

Нагадаємо, що 29 квітня КМУ затвердив перспективні плани формування територій громад Херсонської, Хмельницької та Луганської областей. На Херсонщині буде створено 49 громад. Список ТУТ

Раніше, Асоціація ОТГ зверталась до всіх обласних державних адміністрацій і просила зберегти ОТГ, які пройшли демократичний шлях добровільного об’єднання та вибори. Однак, не всі ОДА знайшли можливість зберегти вже існуючі громади, посилити за потреби або надати можливість розвитку в наступні п’ять років. Як результат – зникають 127 об’єднаних територіальних громад.

НаХерсонщині під ліквідацію потрапляють вже діючи ОТГ – Гладківська, Роздольненська, Шляхівська, Вербівська, Костогризівська.

ГЛАДКІВСЬКА ОТГ ПРОТИ ПРИЄДНАННЯ ДО ГОЛОЇ ПРИСТАНІ І ЗВЕРТАЄТЬСЯ ДО КАБМІНУ (ДОКУМЕНТ)

В Асоціації вважають, що формування нового адмінтерустрою має відбутись на основі вже діючих об’єднаних громад, які зрушили і забезпечили успішність реформи місцевого самоврядування та децентралізації. В процесі консультацій ми намагались довести, що державницьким підходом є саме формування громад навколо вже діючих ОТГ.

Наразі низка громад мають середній та високий рівень спроможності, забезпечують належний рівень надання послуг, проводять значну проєктну діяльність, але політичні чи бізнесові впливи сприяли їх приєднанню до міст чи ще не об’єднаних громад.

В Асоціації вважають, що такий несправедливий підхід до формування перспективних планів, які знищують діючі ОТГ, призводить до соціальної напруги, протестів, втрати довіри до держави.