Андрій Гордєєв про реформу децентралізації (відео)

24.02.2019
965

Нині у Херсонській області утворено 30 об’єднаних територіальних громад, до складу яких увійшло 103 сільських, селищних та міських територіальних громад (в тому числі місто обласного значення Нова Каховка). Вже 63,5% мешканців проживають у спроможних територіальних громадах області. Про це розповів голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв під час звіту за підсумками 2018 року на херсонському телеканалі «ВТВ+».


«Зараз Україна знаходиться в такому стані, коли з однієї сторони військова агресія РФ, а з іншої – євроінтеграційний курс. І ми не можемо обмежувати права і свободи наших громадян. Тому наша задача розподілити відповідальність і відрізок роботи між усіма верствами населення. Це можливо завдяки реформі децентралізації, яку ініціював Президент України Петро Порошенко», – наголосив Андрій Гордєєв.

У 2018 році ОТГ Херсонщини мали можливість реалізовувати близько 80 млн грн коштів субвенції. Приємно відзначити, що в об’єднані громади, які знаходяться на межі з Кримом, заходить потужний інвестор для будівництва станції вітряної енергетики. Вартість проекту – з 450 млн доларів. Реформа децентралізації передбачає необхідність брати на себе відповідальність, різносторонню й різногалузеву.

«У зв’язку із не визначенням органа, який би контролював роботу керівництва ОТГ, все залежить від порядності і небайдужості керівника громади до своєї справи. Наприклад, є мери, старости, які розуміють це і максимально використовують свої повноваження і ресурси задля своєї громади, а є ті, які вже четвертий рік не можуть зрозуміти, що робити з можливостями», – пояснив Андрій Гордєєв.

Завдання на рівні держави – завершити ключовий етап реформи децентралізації, щоб абсолютно всі громадяни України, проживаючи у громадах, не відчували дискримінації, мали рівний доступ до якісних послуг – в освіті, медицині, соціальній сфері. А найголовніше – мали можливість будувати своє майбутнє.