Андрій Гордєєв: На сьогоднішній день підстав для хвилювання жителів Херсонської області немає. Підстави для хвилювання жителів окупованого Криму – є, причому дуже вагомі

06.09.2018
1038

Про це журналістам заявив голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв під час роботи міжвідомчої комісії в південних районах Херсонської області.


«На жаль, окупаційна влада і керівництво заводу «Титан» у своїй гонитві за прибутком забуває, що здоров’я громадян є найціннішим, і не вживає заходів щодо зупинення діяльності заводу чи змінення на ньому технологічного процесу.

Ми моделюємо різні ситуації. І якщо знадобиться евакуювати наших дітей – для цього потужності є. Ми написали листи до керівництва Генічеського району, щоб там (на всяк випадок) забронювати дитячі табори і не закривати їх після закінчення сезону. Так само працюватимемо зі Скадовським і Голопристанським районами.

В цілому сьогодні ми готові навіть приймати дітей з Криму, які потерпають від цих викидів, та надаватимемо їм медичну і реабілітаційну допомогу», – сказав Андрій Гордєєв.

Поки що триває обстеження людей і, зокрема, дітей в Херсонській області. Так, за інформацією прес-служби ОДА, 05 вересня, о шостій ранку група обласних лікарів направилася до сіл Каланчацького та Чаплинського районів для обстеження, в першу чергу, дітлахів, адже за неофіційною інформацією хімічні викиди заводу «Титанові інвестиції», що знаходиться в окупованому РФ Криму, збільшилися врази.

За словами директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктора Короленка, у зазначених районах працюють 4 бригади та відбувається огляд населення, серед сіл прилеглих до заводу. За добу оглянули понад 700 людей.


«У ході обстеження працюють обласні лікарі вищої категорії, серед яких кардіологи, педіатри, терапевти, отоларингологи. Наразі серед дорослого населення випадків захворювань поки що не виявлено. А серед дітей 5-7-х класів є близько 20 випадків ларингіту, сльозотечі, подразнення слизової оболонки. При цьому не можна точно стверджувати, що виявлені захворювання пов’язані з хімічними викидами кримського заводу. Результати обстежень отримаємо після лабораторних досліджень», – підкреслив Віктор Короленко.

Крім того, 5 вересня Херсонщину відвідала міжвідомча робоча група щодо визначення екологічної ситуації на території Херсонської області, яка зазнала вражень від наслідків роботи заводу «Титанові інвестиції» (раніше – «Кримський титан», – ред.), що наразі знаходиться на території окупованого Криму й підпорядковується тамтешньому окупаційному керівництву.

До складу комісії увійшли заступник Міністра екології та природних ресурсів України, директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації, керівництво Державної екологічної інспекції України, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Міністерства охорони здоров’я України тощо.