Валерій Карпунцов про відкриття легкоатлетичної арени у Лазурному: Маленька громада отримала прекрасний об’єкт
3 листопада відбулося урочисте відкриття легкоатлетичної арени Центру Олімпійських видів спорту «Прибережний» у Лазурному (Херсонська область).
У цей же день на стадіоні стартували і перші легкоатлетичні змагання – всеукраїнські змагання з легкоатлетичного багатоборства серед юніорів та юнаків; відкритий чемпіонат АР Крим та міста Севастополя з легкої атлетики.
На відкриття арени завітали, зокрема, міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, президент ФЛАУ Ігор Гоцул, президент ФЛА АР Крим Андрій Ревуцький, голова правління «Механічного заводу» й інвестор проекту Андрій Путілов, а також народний депутат України (фракція БПП) Валерій Карпунцов. Бліц-інтервю з народним депутатом України:
Можна декілька слів про цю подію …
Це непересічна подія не тільки для Херсонщини, а й для держави. Ми повинні розуміти, що український спорт тимчасово втратив інфраструктуру на території окупованого Криму, тому наші спортсмени не можуть там тренуватися і проводити змагання…
А будівництво такого легкоатлетичного комплексу – це вдале поєднання авторитетних представників влади і бізнесу, які змогли завдяки своїм особистим якостям, маю на увазі Андрія Путілова, Андрія Гордєєва, інші чиновники високого рівня, які приїхали: міністр молоді і спорту, перший заступник міністра освіти та науки, народні депутати, це все приватні комунікації цих людей. Представники Херсонщини, які були в парламенті, вони свої зв’язки капіталізували в можливість реалізовувати такі проекти на місцях.
І ось, маленька громада (курортне селище Лазурне – редакція) отримала прекрасний об’єкт, який тут збудовано, якого не перенесеш нікуди, який буде притягувати інвестиції сюди навіть в тому вигляді, що люди приїдуть сюди тренуватися чи на якісь змагання і будуть купувати у того ж місцевого підприємця чи то просто громадянина продукцію, яку вони виростили. Отак банально, простий приклад.
Крім того, такий проект має геополітичне значення, коли ми світу показуємо, що ми не боїмося агресора, віримо що ми повернемо Крим. Ми будуємо тут, близько до анексованого півострову, бо ми віримо в нашу армію, в нашу державу, в наше керівництво, що воно адекватно й надалі буде здійснювати політику, яка дасть можливість не тільки впевнено себе відчувати на своїй землі, а й повернути те, що ми тимчасово втратили.
Зараз йде підготовка до прийняття Державного бюджету, 2-ге, 3-тє читання. Які позиції щодо спорту у проекті бюджету?
Міністр Жданов, присутній сьогодні, він вже досвідчений Міністр, за роки, які він перебуває на цій посаді, чітко розібрався в цих бюджетних «хитрощах». А це хитрощі справді, бо треба не просто отримати заявку чи скласти її. Її потрібно вдало відстояти. І якщо ти можеш збільшити, показати показники і отримати на розвиток, то це багато коштує…
Спорт розвивається, наука розвивається, освіта розвивається. Зараз ми бачимо різні підходи, різні оцінки, але спорт – це теж частина науки, частина освіти, це спортивна освіта, вона є концептуальною. Це фундамент подальшого розвитку нації. Бо тільки освічені люди, які вміють комунікаціями користуватися, а комунікації це не тільки мережі, це і мова, контакти, це і комунікація людська, будуть приносити користь тим, кого вони представляють, чи то громада, якщо це працівники, чи то бізнес, якщо це підприємства. А бізнес – це ті ж люди, які працюють, це податки, це знову ж таки позитив.
Нажаль, зараз немає тренду на освічених людей і неосвічені люди дуже багато прориваються до посад і потім приносять горе…Або, що зараз досить популярно, наприклад, вмикаєш телевізор, дивишся – експерт з якихось питань… Людині 20-30 років, жодного запису в трудовій книжці, а вже експерт… Я не проти молодих людей. Ми завжди приводимо приклад, в сталій демократії людина приходить до влади, коли вона вже стала, тобто вона народилася, реалізувалася як людина в першу чергу, далі як спеціаліст, здобула освіту, далі, якщо Бог дав, сім’янин, тоді вже коли вона досягла цих амбіцій, вдало їх реалізувала, вона йде капіталізувати країну.
А не коли невдаха, дурень, підносив десь ящики, а потім – керує напрямком, галуззю чи ще чимсь, то так вона й керує…. на «хлопський, пересічний» рівень. Не хочу нікого образити, але ми намагаємось брати кращих у представництва, владу, щоб вони максимально ефективні були для тих, кого представляють.
Спілкувався Тарас Бузак