«Відкритий мікрофон» у Горностаївці
Такий захід у форматі «Відкритий мікрофон» відбувся на центральній площі селища Горностаївки 11 жовтня.
Нагадаємо, за ініціативи громадського діяча, волонтера Фазеля Манана в Горностаївці стартував новий громадський проект “Відкритий мікрофон”.
Загальновідомо, що ефективно працювати на благо громади можна тоді, коли знаєш проблеми зсередини. Саме це й взяли на озброєння представники громадських організацій, надавши можливість мешканцям району повідомити проблеми, висловити побажання, зауваження чи пропозиції представникам влади, односельцям чи іншим адресатам. До того ж виступи, коментарі бажаючих супроводжуються відеофіксацією, та оприлюднюються на спеціально створеному ютуб-каналі.
Першим відгукнувся на пропозицію та взяв участь у новому громадському проекті “Відкритий мікрофон” голова Горностаївської райдержадміністрації Олександр Єрохін. У своєму коментарі на камеру він підтримав ініціативу співпрацювати та в процесі діалогу знаходити спільні шляхи розв’язання проблем. Водночас, передбачаючи запитання різного характеру, керівник району наголосив: «У районі чимало проблем, які треба усунути, але не все залежить лише від нас».
Відверто кажучи, очікувала, що скористатися можливістю поговорити у невимушеній обстановці з представниками влади прийде більше людей. Утім це не завадило тим, хто завітав на відверту розмову, порушити широке коло питань, які потребують термінового втручання керівників району.
Насамперед, відсутність автобусного сполучення з районним та обласним центрами тривалий час – це вже допекло мешканцям району і вони чи не щодня скаржаться на бездієвість влади з розв’язання болючої проблеми. На жаль, нічого нового чи втішного від голови районної державної адміністрації не почули: відбувається судовий процес, тож інший перевізник не має права обслуговувати ті маршрути, що їх обслуговував «Юг Транс». Немає й таких перевізників, які б зголосилися обслуговувати лише район – без обласних маршрутів їм це не рентабельно. Відтак, очікувати на швидке розв’язання цього питання, мабуть, не можемо. Щоправда Олександр Єрохін пообіцяв надати через газету «Сільські новини» офіційне роз’яснення стосовно причин відсутності автобусного перевезення та на якій стадії розв’язання ця проблема.
Під час діалогу говорили і про ремонт доріг у районі. Тут теж хтось недопрацьовує – чи то влада, чи підрядники. Адже цьогоріч, як ніколи раніше, виділено чималі кошти на ремонт доріг, зокрема загального користування місцевого значення ( і це відрадно), однак прикро, що ремонт затягується до глибокої осені, тож не факт, що усі кошти встигнуть освоїти – бо ще й половини не витратили. Так і живемо: то грошей немає, то, маючи їх, не вміємо ними розпорядитися.
Останнє стосується й ремонту покрівлі будівлі музичної школи, на що виділили кошти з державного бюджету – 250 тисяч. Тоді, в червні одночасно отримали кошти і на дитсадок «Малятко» (300 тисяч), але якщо у дитсадку вже завершили ремонт покрівлі, то у музичній школі ще не починали. Тож і цим питанням поцікавилися пі час спілкування на «Відкритому мікрофоні» ( про це в окремому матеріалі).
Під час діалогу представники громадських організацій Анатолій Пономарьов, Фазель Манан порушили питання покращення рівня знань учнів у одній з центральних шкіл району, що, за оприлюдненими даними, займає 179 місце в рейтингу шкіл Херсонської області за результатами ЗНО. А підприємець Сергій Чистик висловив занепокоєння стосовно подальшої долі районної лікарні. Адже, за його словами, ще 5 років тому, в райлікарні були усі відділення першої необхідності, наразі ж немає хірургічного та гінекологічного, а молоді спеціалісти – приміром анестезіолог – виїздять з району, бо не можуть тут примінити свої знання та уміння.
Далі розмова перейшла на умови, в яких функціюватиме центральна районна лікарня в умовах створення госпітальних округів, а також інші питання, що належать до компетенції керівництва селищної ради.
Підводячи підсумки першого відкритого діалогу нового проекту, його учасники підтримали пропозицію організаторів запросити до участі в ньому очільника Горностаївської об’єднаної громади Дмитра Ляхна.
… Загалом, треба сказати, що хоча було й мало учасників «Відкритого мікрофону», все ж, на мій погляд, розмова мала плідний характер для обох сторін – влади та громади. Насамперед, діалог відбувався невимушено, без посередників і паперових формальностей. Зауваження та пропозиції сприймалися неупереджено та з розумінням. І це важливо. Але важливо й те, яким буде результат: чи пришвидшиться усунення хоча б частинки озвучених проблем? Зрештою, саме від цього залежить підтримка й довіра людей до влади.
Насамкінець, хотілося б нагадати, що у кожного є можливість висловитися на центральній площі селища щосереди від 12 до 13 години дня. Тож не будьте байдужими і пам’ятайте, що проблеми треба долати спільно.