Будівництва дамби на Північнокримському каналі для заводу “Кримський ТІТАН”?
Сьогодні почитав інтерв’ю наших високопосадовців щодо нагальної потреби завершення будівництва дамби на Північнокримському каналі біля адмінмежі з Кримом. Повідомляє на власному Фейсбуці екс -представник Президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін.
Нагадаємо, що раніше постійний представник президента України в АР Крим Антон Кориневич заявив, що добудова дамби на Північно-Кримському каналі максимально унеможливить потрапляння води до тимчасово окупованого Криму, з іншого боку – дасть змогу значно покращити заходи з меліорації південних районів Херсонщини.
Мудро озвучена мета – надання додаткової води таким собі “користувачам”. Нагадаю, що там є дві запорні споруди, одна кустарна, споруджена фермерами з мішків у 2014-му (діюча) та друга, індустріальна, збудована у 2015-2017 роках практично впритул до адмінмежі за бюджетні кошти (не діюча). Та, що індустріальна та не діюча, будувалася не стільки як запорна споруда, скільки як водомір. Бо, нагадаю, комусь тоді дуже чухалося сісти на потік, в обох сенсах цієї фрази. Ця “нова” (вже ні) технічна споруда очевидно перебуває у зоні ураження навіть стрілецької зброї окупантів. З доброї рогатки до неї з Криму дістати також мабуть можна. Або, як будь який індустріальний об’єкт, навіть без допомоги рогатки, ця споруда може чогось “раптово” не витримати.
Потім, мабуть, напишуть про аварію. Ну як це завжди робиться у таких прикрих випадках. Коли усі були проти та співали гімн але воно якось саме так сталося. Відстань між двома дамбами по наразі сухому руслу до 10 кілометрів. Між цими дамбами, до речі, очевидно нема аграрних підприємств, яким би була цікава вода каналу.
Бо там фізично нема обсяжних полей для зрошення. З одного боку Перекопська затока, дві кошари, а з іншого – село. На цих 10 кілометрах каналу до 2014 року був єдиний користувач, для двох водойм якого з каналу було передбачене окреме, спеціальне відведення.
Ці наповнювані саме з каналу водойми наразі висохли та розділені адмінмежою навпіл. Назва користувача – завод “Кримський ТІТАН”.
Нагадаю, що рисою геніальності є те, що дії та заяви геніїв залишаються геть незрозумілими сучасникам, та мають бути оцінені лише вдячними нащадками діяча.
П.С. Додаю мапу реалізації мудрих проектів. Червоним діюча дамба, синім – сухе русло Північнокримського каналу між дамбами та нова дамба біля межі. Жовтим – Чаплинський канал, який на його впаданні у Північнокримський також перекритий. Там дніпровська вода що йде з півночі іншим шляхом, канали були з’єднані для збросу залишків. Білим пунктиром та цифрами виділені титанові забавки пана Фірташа.