9 травня на Херсонщині (фото. відео)

09.05.2018
39

9 травня на честь Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні ветерани, представники обласної та мiської влади, громадських об’єднань, релігійних конфесій, студентської й учнівської молоді, жители мiста пройшли ходою по центральним вулицям Херсона.

Починаючи від площі Героїв біля Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша, колона чисельністю більше 2 тисяч чоловік рушила проспектом Ушакова у напрямку до парку Слави.


Учасники маршу поклали квіти до Алеї героїв незалежної України й меморіалу афганцям, та зiбралися на урочистий мiтинг з нагоди визначної дати бiля пам’ятника Невідомому солдату в Парку Слави.

Долучився до святкових заходів голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв разом зi своїми заступниками, а також народний депутат України Олександр Співаковський.

«Сьогоднi ми віддаємо шану ветеранам за їх мужність і героїзм. Тут зібралися різні покоління, політичні партії, громадські організації. Різні, але всі об’єднані навколо пам’яті про ту страшну війну. Низький уклін ветеранам і дітям Другої світової війни», – наголосив очiльник Херсонщини Андрій Гордєєв.

Наразі українські солдати, як і в часи Другої світової, знову мають відстоювати територіальну цілісність та суверенність нашої України від зазіхань східного агресора.

«Ветерани, будьте впевнені – у нас є міць Збройних сил, яка гартується на вашому прикладі. Ми пам’ятаємо, щоб перемагати. І ми обов’язково переможемо», – звернувся до поважних учасників мітингу Андрій Гордєєв.

Крокуючи спільною ходою, її учасники зупинилися біля Алеї Героїв Незалежної України, аби покласти квіти й вшанувати пам’ять усіх військовослужбовців і Героїв Небесної Сотні, які не так давно ціною власного життя виборювали незалежність і верховенство демократичних принципів України.

Також вклонилися воїнам-інтернаціоналістам, полеглим у Афганістані та інших гарячих точках світу. Звичайно, віддали належне воїнам АТО з Херсонщини, загиблим на Сході України.

Завершилася хода з нагоди вшанування пам’яті Героїв урочистим мітингом у парку Слави.

До присутніх ветеранів та дітей війни і всіх гостей заходу зі словами щирої подяки, шани й побажаннями здоров`я та довгих літ життя звернулися голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв, Херсонський міський голова Володимир Миколаєнко, народний депутат України Олександр Співаковський, голова Херсонської міської організації ветеранів, учасник бойових дій, воїн-інтернаціоналіст, полковник Володимир Куцан.

Як справжній воїн-захисник від імені Збройних Сил України ветеранів привітав і запевнив у сьогоднішній міцності й незламності української армії льотчик вищого класу, полковник в/ч А-1604 у Чорнобаївці Руслан Минаков.

Символічно свої привітання з небесних просторів під час проведення урочистого мітингу передала повітряна група багатоцільових гелікоптерів Мі-8, а з Дніпра – катер Азово-Чорноморського регіонального управління Державної прикордонної служби України.

По завершенню урочистих заходів, присвячених відзначенню 73-ої річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, ветерани та всі бажаючі здійснили покладання квітів до Вічного вогню біля пам`ятника Невідомому солдату.

73 роки відділяє нас від найжахливішої війни в історії людства – Другої світової війни, яка забрала життя десятків мільйонів людей по всьому світу. В Україні немає жодної родини, яка б не зазнала гірких втрат. Понад 120 тисяч жителів Херсонщини пішли на фронт і більше половини з них не повернулися додому.

Слава Героям України усiх поколінь!
Пам’ятаємо. Перемагаємо!