16 ГРУДНЯ ВИПОВНЮЄТЬСЯ 30 РОКІВ ВИСОКОПІЛЬСЬКІЙ КОМАНДІ КВН «ЧЕРТ ПОБЕРИ!»

10.01.2020
543

Цій події присвячуються мої спогади про ту епоху, коли дехто був на тридцять років молодше, а декого ще й на світі не було. Високопільська легенда нагадує про себе… Матеріал я присвячую рідному Високопіллю і всім гравцям нашої команди. Тим, хто живе, і тим кого вже нема поруч з нами….


Довідка для бажаючих згадати і дізнатися.

Рік заснування: 1989
Перша гра: 16 грудня 1989 року з командою Київського державного педагогічного інституту (на той час чемпіони КВН міста Київ)
Перший виїзд команди: 1 квітня 1990 року (Каховка)
Всього команда «ЧП!» на різних рівнях (1989 – 2003 рр.) зіграла 121 гру (84 перемоги, 4 нічиї, 33 поразки).
Команда з Високопілля «Черт побери!» – триразовий призер Чемпіонатів КВН України (1996-1998 рр.), півфіналіст Першої ліги Міжнародної Спілки КВН (м. Воронеж, Росія, 1996 рік), півфіналіст «Інтерліги КВН» (м.Донецьк, Україна, 1998 рік), учасник п’яти міжнародних фестивалів КВН «КіВіН» (м. Сочі, 1996-2000 рр.), учасник автопробігу КВН фестивалю «Таврійські ігри» (м. Каховка), переможець і лауреат 22 Всеукраїнських та міжнародних фестивалів КВН, гумору, гуморин. «ЧП!» неодноразово показували по різних телевізійних каналах у програмах: фестиваль в Сочі, «Планета КВН», «КВН – асорті», «ХАІ – ХХ років» та ін.. Про «Черт побери!» згадується неодноразово в книгах, альманахах, довідниках, статтях газет та журналів того періоду. За майже 15-річну історію існування команда виступила у 703 сольних концертах та збірних програмах у багатьох містах України (Київ, Харків, Одеса, Донецьк, Житомир, Вінниця, Ужгород, Івано-Франківськ, Черкаси, Полтава, Кіровоград, Запоріжжя, Миколаїв, Луганськ, Коломия, Дніпродзержинськ, Кривий Ріг, Херсон, Нікополь…) та Росії (Сочі, Тула, Воронеж). Серед суперників високопільців у змаганнях були команди КВН, які представляли Москву, Мінськ, Єкатеринбург, Красноярськ, Казань, Сочі, Курськ, Орел, Даугавпілс, Тулу, Брянськ, Гродно, Брест, дуже багато населених пунктів України.

У 1998 році «Черт побери!» провела рекордний для себе гастрольний тур по містам і селам Херсонщини. Під час нього за два місяці команда виступила у 92 (!!!) концертах (були й по 4 на день).


За своє життя «ЧП!» підготувало вісім повноцінних сольних концертних програм: «Говорит и показывает», «Даёшь всеобщую КВНизацию!», «Дом, который построил КВН», «Это просто ЧП», до десятиріччя колективу – «10 лет в стране смеха»…

Увесь цей час у Високопіллі діяла й своя власна ліга КВН. 11 років поспіль проводився чемпіонат селища, в якому визначався чемпіон Високопілля. Глядачами по цей день згадуються яскраві і самобутні виступи місцевих команд КВН: «Небесные ласточки» (виховательки дитячого садочка «Барвінок» , «Красные дъяволята» (працівниці поштового зв’язку + неперевершена Світлана Березка), «Квартет «Ромэн» (колектив Будинку дитячої творчості), збірні команди «Подходящая компания», «Фиолетовый бегемот», «Завтрак пеликанов», «Свадьба Чебурашек», «Квадратное колесо», «Мульти Троль», «Зеленый змей», «Блеф» та інші.

За всі роки у КВН на сцені Високопілля свої сили спробувало більше 300 місцевих мешканців. Деякі з них багато років приносили славу нашому району, Херсонщині, Україні. Команда «Черт побери!» була завжди в центрі уваги преси, фестивального журі, прихильників і вболівальників гри. Кращими гравцями чемпіонату України признавалися Віктор Циван (1995), Олександр Бережний (1996), Сергій Брижик (1997). Світлана Березка та Наталя Урбанська входили до символічних збірних «Міс КВН України». Сергія Старуха було визнано кращим адміністратором команди КВН, а Ігор Урбанський визнавався кращим капітаном КВН.

Найбільше ігор за команду зіграли: Віктор Циван, Олександр Бережний, Сергій Брижик, Сергій Плужнік, Сергій Дорофеєв, Олександр Пуховський, Олег Ємельянов, Алла Снітко, Яна Пушкарьова, Валерій Шмаков, Віктор Бєлка, Світлана Березка, Ольга Шаповал, Михайло Жиронкін, Наталя Урбанська, Агас Амбарцумян, Андрій Подухайло, Андрій Миценко, Юрій Самохвалов, Тетяна Савчук, Олександр Дорофеєв, Юрій Жакомін, Сергій Беспалий, Ігор Урбанський…

Доповнювали професійність колективу : директор – Сергій Старух, звукооператори та музики Олександр Пуховський та Віталій Савицький, відео-та фото-зйомка Олександр Теницький, кухар – Володимир Ковальов.

А в самому Високопіллі щорічно проводилися марш гумору «Улыбки скифов», шоу-програми «Одна баба сказала», «В бій ідуть одні мужики», «Високопільський Голлівуд», змагання серед жіночих команд КВН «Новые амазонки» та сімейних пар «Муж и жена – одна сатана!».

Дуже популярними були щорічні традиційні турніри КВН «Гуляй, поле» та «Пам’яті Остапа Бендера». На ці змагання до Високопілля прибували гості з відусюди: Києва, Львова, Одеси, Сімферополя, Запоріжжя, Тули, Орла, Москви, Полтави, Харкова, Кривого Рогу, Житомира, Вінниці, Черкас, Луганська…

Серед гостей були й ті команди, які потім ставали зірками екранів та улюбленцями телеглядачів: команди КВН Харківського авіаційного інституту, Білоруського державного університету, Сімферопольського державного університету, «Запоріжжя – Кривий Ріг – транзит», «Девченки из Житомира», «Дизель» (Миколаїв)…

Доля зводила команду «Черт побери!» з багатьма цікавими людьми на концертних майданчиках України: дует гумористів «Кролики», співачка Ёлка, Олександр Положинський з гурту «Тартак», фокусник Валерій Городничий… Варто згадати, що команда була учасником відомого фестивалю «Таврійські ігри». Всього вже не згадати і не перерахувати.

Минув час. Багато чого забулося і стерлося в людській пам’яті. Та мені чомусь хочеться вірити, що легенда про першу сільську команду КВН з невеличкого селища Високопілля, яка стрімко злетіла до значних вершин, здивувала вибагливу публіку на теренах колишнього СРСР і залишила про себе добру пам’ять, час від часу буде неодмінно повертатися як спогади людей про їх дитинство і юність.

На фото: 1996 рік. Під час виступів команди у Першій лізі в місті Воронеж. Своїми жовто-блакитними сорочками ми тоді шокували в Росії і глядачів, і знімальну групу… Але результати наших виступів красномовно відтворюють цифри на табло… Висновки робіть самі.


Ігор Урбанський, капітан команди КВН «Черт побери!» (Високопілля)