ЗСУ тренуються відбивати напад з окупованого Криму
Військовослужбовці інженерно-саперних підрозділів, які несуть бойову службу на межі з тимчасово окупованою територією Автономної Республіки Крим вздовж узбережжя Чорного та Азовського морів, при підтримці артилерії та армійської авіації, виконали практичні тренування з облаштування мінно-вибухових загороджень.
Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.
Зокрема, цього разу мінометні розрахунки здійснили марш, розгортання та підготовку вихідних даних для стрільби задля артилерійської підтримки інженерно-саперних підрозділів. Разом із тим, воїни-вертолітники відпрацювали вправи зі знищення цілей умовного противника у польоті на малих висотах.
Підготовлена заздалегідь система інженерних загороджень плаваючими транспортерами ПТС-2 на десантно-доступних ділянках морського узбережжя, що поєднана із системою вогневого ураження, значно скує дії противника та призведе до його значних втрат.
«Рубежі мінування мають значно ускладнити просування противника у глибину оборони наших військ», – зазначив командувач об’єднаних сил Збройних Сил України генерал-лейтенант Сергій Наєв
«Постійне тренування резервів і рухомих морських загонів загороджень, на визначених ділянках мінування гарантують своєчасне обмеження мобільності сил противника у разі спроби здійснення збройної агресії», – наголосив генерал-лейтенант Сергій Наєв.
За словами Сергія Наєва, військові резерви угрупування військ, яке підпорядковане Командуванню, майже щотижня відпрацьовують на узбережжі практичні дії з протидії висадки морського десанту з кораблів та повне його знищення.
Варто зазначити що подібні навчання проводяться на регулярній основі, як відповідь на можливі агресивні дії країни-агресора.
В листопаді 2020 року, бійці інженерних підрозділів ЗСУ відпрацювали на практиці тренування із мінування з напрямку окупованого Криму. Підрозділи тренувались встановлювати мінно-вибухові загородження як на суходолі, так і на десантно-доступних ділянках морського узбережжя.
На суходолі, українські військовослужбовці здійснюють тренування з нарощування інженерних загороджень мінними загороджувачами ПМЗ-4 та ГМЗ-3. В свою чергу, на десантно-доступних ділянках морського узбережжя — плаваючими транспортерами ПТС-2.
За сценарієм польові тренування відбувались в умовах максимально наближених до бойових, коли засоби ЗСУ були приведені в бойову готовність за максимально короткий термін. Метою всіх вишколів є перевірка готовності сил та засобів приданих на цьому напрямку вчасно реагувати на напад російських військ з боку окупованого Кримського півострова.