Захоплені окупантами платформи «Чорноморнафтогазу» є законною воєнною ціллю – Борис Бабін
Сьогодні зранку ЗСУ обстріляли “вишки Бойка”. Про це повідомляють російські пропагандистські ЗМІ. Українські медіа та політики повідомили також повідомили про ймовірні атаки на захоплені росіянами об’єкти морської інфраструктури України на Чорному морі – розміщену на острові Зміїний техніку та живу силу російських загарбників та бурові платформи захопленого у 2014 році росіянами «Чорноморнафтогазу», повідомляє сайт АРК
Зрадник Аксьонов підтвердив удар по “вишках Бойка” . “Рятувальну операцію” в районі обстріляних бурових платформ проводить МО РФ- відповідну інформацію повідомили пропагандистські ЗМІ на окупованому півострові.
Стосовно платформ надалі експертами поширене інформацію про враження бурової платформи «Таврида», на якій з їх слів відбулося займання та евакуація. Загалом «Таврида» є самопідіймальною буровою установкою проекту 1540, служба якої пов’язана з роботами у Чорному морі, при цьому вона розрахована на перебування на борту до 60 осіб.
Надалі окупаційна кримська «адміністрація» визнала нібито факт враження платформ. Зокрема фейковий «голова Криму» Сергій Аксьонов заявив про те, що на платформі нібито знаходилося 12 осіб, 5 з яких «евакуйоване», а решту нібито шукають в рамках «спеціальної операції».
Фейкова «сенатор від Криму» Ольга Ковітіді заявляє про нібито «трьох постраждалих», та вказує що ушкодження отримала платформя, що нібито «перебувала у 71 кілометрі біля Одеси». Надалі Сергій Аксьонов заявив про нібито враження трьох платформ, на яких було до ста осіб, частину з яких «евакуйоване».
У той же час очевидно, що згадані кримськими колаборантами «постраждалі» не співвідносяться за чисельністю із вказаною вище «місткістю» бурової платформи «Таврида». Очевидно що втрати серед російських військовослужбовців на цьому об’єкті росіяни будуть приховувати та навпаки – «вип’ячувати» нібито «цивільних» постраждалих з числа «обслуговуючого персоналу».
Водночас, як повідомляє експерт АРК професор Борис Бабін, захоплені окупантами платформи «Чорноморнафтогазу» є законною воєнною ціллю, оскільки на них перебував озброєний російський гарнізон, знаходилася активно працююча станція радіоелектронної боротьби та було, за окремих джерел, розгорнуто установки протиповітряної оборони російських загарбників.
У 2021 році українські військові повідомляли, що російські окупанти встановили на вказаних бурових платформах військове та розвідувальне обладнання, через яке збирали відомості про переміщення суден України та інших держав та робили несанкціоновані втручання у системи навігаційного забезпечення судноплавства.
Також, як вказував координатор «Інформаційного спротиву» Костянтин Машовець, окупантами було встановлене на цих платформах системи спостереження «Нева-БС» та установка гідроакустичного контролю за подводною обстановкою. Відповідні платформи «охороняють та обороняють» наявні на них російські військовослужбовці «прикордонної охорони» та «спецназу» Чорноморскього флоту.
Примітно що одразу після інциденту російська пропаганда почала робити «заспокійливі» заяви про те що нібито «Криму ніщо не загрожує» та про «відсутність ризиків із видобуванням газу».
Попре фейковість цих заяв варто нагадати, що за тиждень до нинішньої ситуації румунські медіа повідомляли про небезпечні провокації російських воєнних кораблів на відстані у декілька кілометрів від двох румунських бурових платформ, розташованих на континентальному шельфі цієї країни поза її територіальним морем.
Тому не виключене провокації агресора у чорноморському регіоні «у відповідь», які можуть бути спрямованими не тільки проти України, але й щодо інфраструктурних об’єктів третіх країн, зокрема «під чужим прапором».