З “Восходом” – до вершин жіночого футболу”

29.11.2017
1439

У жіночому чемпіонаті України серед команд першої ліги завершилося перше коло, тож дівчата та їхні наставники матимуть змогу трохи перепочити. Зазначимо, що цьогоріч у другому за значимістю дивізіоні на старт вийшли одинадцять колективів, які розподілені за територіальним принципом на три групи. Команди зіграють у два кола і визначать переможців груп, які у фінальному етапі розіграють призові місця.

Одним із головних претендентів на перемогу у першій лізі є ФК “Восход” з невеличкого села Стара Маячка Олешківського району Херсонської області. Ця команда дуже стрімко прогресує і ставить перед собою високі цілі.


Про це в інтерв’ю з головним тренером “Восхода” Сергієм Юдіним.

– Сергію Михайловичу, для початку розкажіть трішки про себе. – Маю дві вищі освіти:закінчив Херсонський сільськогосподарський інститут і Запорізький інфіз. Пограв на аматорському рівні, кар’єру гравця завершив у сорокарічному віці. Тринадцять років очолював дівочі команди Олешківської ДЮСШ. З командою U-14 у 2016 році стали чемпіонами України.

– Хто був ініціатором створення жіночого футбольного клубу у Старій Маячці?

– Ідея створення жіночого у клубу у Старій Маячці, який заснували у жовтні 2016 року, належить великому шанувальнику жіночого футболу, керівнику сільськогосподарського підприємства “Восход” Віктору Пунгіну. Він вважає, що яким би не був спорт – жіночим, чоловічим, дитячим, – його все рівно треба розвивати і популяризувати. Щодо жіночого футболу, то це ігровий вид спорту, який своєю непередбачуваністю і напругою викликає вибух позитивних емоцій. До речі, “Восход” – це єдина команда у першій лізі, яка представляє сільську місцевість. -Як формувався склад команди? – У “Восході” підібрався боєздатний склад: більшість дівчат місцеві, є кілька приїжджих футболісток. Вважаю, що цьому складу до снаги вирішувати серйозні завдання. Більшість гравчинь мають досвід виступів у клубах вищої ліги чемпіонату України, юнацьких збірних країни. А приміром, Юлія Стець встигла пограти у трьох провідних командах Білорусі. Усі дівчата мріють підкорювати вершини жіночого футболу саме з “Восходом”. Вони аніскілечки не шкодують, що вибрали цю чудову гру. Водночас зазначу, що чимало наших вихованок захищають кольори провідних вітчизняних клубів.

– Який середній вік команди?

– Про це мені важко сказати, адже у “Восході” зібрані дівчата віком від п’ятнадцяти до тридцяти років. Наша команда – це сплав досвіду і молодості. – Хто є лідерами команди? – Передусім це досвідчена гравчиня, півзахисниця, Юлія Ємельянова, її колеги за амплуа Інна Чистякова, Вікторія Марченко, нападниця Юлія Стець, центральна захисниця, капітан команди Марія Нєсіна. Усі вищеназвані футболістки складають кістяк “Восхода”.

– Вам у роботі допомагає відомий у жіночому футболі тренер Володимир Борщенко…

– Так, він погодився на цікаву пропозицію. Володимир Миколайович, тренер вищої категорії, свого часу очолював юніорську та молодіжну жіночі збірні України, виховав гравчинь, які виступали на чемпіонатах Європи та у відбіркових матчах чемпіонату світу. Володимир Борщенко також має досвід роботи у херсонській “Южанці”, клубі, що колись виступав у вищій лізі чемпіонату України, але через фінансові негаразди припинив своє існування.

– Як проходить тренувальний процес?

– На тренування їздимо у Херсон, футбольні тренування проходять тричі на тиждень. Крім того, один раз на тиждень дівчата займаються у фітнес клубі. – Як охарактеризуєте перше коло чемпіонату, в якому “Восход” показав стовідсотковий результат – три перемоги у трьох проведених поєдинках? – Перемоги “Восхода” говорять самі за себе. У першому колі вдома ми перемогли досвідченого турнірного бійця миколаївський “Оріон” 3:0, а на виїзді розгромили кропивницьку “Багіру” 7:1 і ДЮСШ Блохіна -Бєланова (Вінниця) 6:1. За п’ятибальною шкалою ставлю дівчатам “п’ятірку”.

– Яка задача поставлена перед дівчатами на друге коло?

– Перемогти у всіх матчах та потрапити у вищу лігу.

– Коли поновлюється чемпіонат?

– Перші матчі другого кола будуть зіграні у квітні. Тож, у нас достатньо часу, щоб якісно підготуватися. Якщо запрошуватимуть для участі у турнірах, то з радістю на них виступатимемо.

– Яка у команди інфраструктура?

-Поки що команда базується і проводить свої домашні матчі на стадіоні у районному центрі Олешки. Втім, це тимчасово. Президент “Восхода” Віктор Пунгін ініціював будівництво сучасного ігрового стадіону у Старій Маячці і навчально-тренувальної бази у сусідньому селі Подо-Калинівка. Плануємо, що у Старій Маячці прийматимемо своїх суперниць у рамках чемпіонату і Кубку України, а у Подо-Калинівці дівчата тренуватимуться. Якщо все буде гаразд обидва об’єкти будуть здані в експлуатацію в наступному році. Маємо надію на допомогу у цьому питанні Херсонської обласної федерації футболу і місцевої влади. Стара Маячка повинна стати центром розвитку жіночого футболу у Херсонській області.

– У наш час зводити два футбольні об’єкти з “нуля” зголоситься не кожний меценат…

-Погоджуюся з вами – нині в Україні знайдеться небагато людей, які готові інвестувати у створення нових футбольних об’єктів. Особливо у невеличких населених пунктах. Дійсно, таких патріотів рідного краю, як Віктор Пунгін в Україні замало. У нашому випадку все лежить на його плечах. Користуючись нагодою, хотів би висловити Віктору Олександровичу подяку за те, що він забезпечує команду всім необхідним для проведення тренувального процесу і вдалого просування турнірними щаблями. Завдяки його підтримці ФК “Восход” повноцінно функціонує і хоче ще тривалий час радувати своїх уболівальників яскравою грою.

– І насамкінець. У чому, на ваш погляд, “родзинка” жіночого футболу?

– По -перше, у жіночого футболу своя психологія, свій підхід до справи. Футбол у виконанні представниць прекрасної статі більш гармонійний та емоційний, а за рівнем самовіддачі і характеру на смарагдовому газоні жінки переважають чоловіків. До слова, на сьогодні у світі налічується близько 25 мільйонів професійних футболісток. УЄФА і ФІФА усвідомлюючи величезний потенціал розвитку гри мільйонів саме за рахунок дівочого та жіночого футболу, приділяють цьому питанню величезну увагу. Офіційно проводяться чемпіонати світу та Європи, існує жіноча Ліга чемпіонів.

У європейських країнах і США матчі прекрасної половини людства з кожним роком збирають усе більше і більше глядачів. У Китаї та Японії, наприклад, за популярністю жіночий футбол зрівнявся із чоловічим. Україна, на жаль, не може похвалитися такими показниками. Найбільша проблема – це зміна ставлення до жіночого футболу: від зверхнього, другорядного до рівного та пріоритетного. Це, у свою чергу, має допомогти у збільшенні фінансування, покращенні інфраструктури, залученні спонсорів, соціальному захисті тренерів та інших важливих складових. І у цьому напрямку гарний приклад уже продемонстрував Віктор Пунгін. Сподіватимемось, що ініціативу Віктора Олександровича підтримають спортивні меценати з інших областей нашої країни .