Яке воно щастя на думку херсонців (ВІДЕО)

17.02.2020
1768

14 лютого 2020 року о 12-00 у Кризовому медіа-центрі. Херсон (вул. Пилипа Орлика (колишня 9 Січня), буд. 30, оф. 33) були представлені результати соціологічного дослідження “Основні складові щастя в розумінні херсонців”.

Результати дослідження представили:

Вікторія Бебко – керівник громадської організації «Щаслива нація»(замовник соціологічного опитування)
Олена Корюнова, супервайзер по Херсонській області з соціологічних та маркетингових досліджень, яка організувала опитування.
Ольга Орлова, засновниця Продюсерського Центру BROADWAY
Вчитель-методист 4 класу гімназії №1 Олена Кравчук розказала про урок щастя в їхньому закладі.
Опитування проводилося шляхом анкетування “лицем до лиця” серед жителів від 16 до 65 років проживають в місті Херсоні. Було опитано 180 респондентів. Допустима похибка вибірки + -2%.

Обґрунтування проблеми дослідження.

Щастя грає важливу роль в життєдіяльності особистості і українського суспільства в цілому. Його рівень відображає суспільні стереотипи і еталони дій, які вважаються необхідними для досягнення щастя.

Метою дослідження стало встановлення основних складових Щастя в розумінні херсонців.

Об’єктом дослідження були жителі Суворовського, Корабельного та Дніпровського районів. Опитування проводилося в мікрорайонах Таврійський, Центр, Шуменський, Житлове селище та ХБК.

Як інтерпретували основне поняття «щастя» дослідники: Щастя – це психоемоційний стан повністю задоволеного життям, з почуттям глибокого задоволення і безмежної радості.

Основними завданнями дослідження стали:
– встановити загальне ставлення до поняття «щастя» серед жителів міста Херсона;
– визначити, які основні складові чинники «щастя» виділяють для себе жителі міста Херсона;
– визначити, чи буде щасливою людина, якщо у неї є мрія;
– дізнатися, що змушує людину посміхатися;
– визначити, що в розуміння мешканців Херсону є “символом щастя”

АНАЛІЗ ОТРИМАНИХ РЕЗУЛЬТАТІВ

Було опитано 180 респондентів, з яких 79 чоловіків (43%) і 101 жінка (57%). Респондентів відбирали за статтю та віком. Опитування проводилося по стандартній методиці «лицем до лиця» в оселях респондентів. Був здійснений вибірковий контроль за дотриманням інтерв’юерами стандартів роботи.

У більшості випадків опитаних жителів, для досягнення щастя достатньо мати благополучну сім’ю (27,09%). Також великий відсоток віддали здоров’ю (25,70%) і хорошим друзям (16,33%).

Найнижчий відсоток для досягнення щастя, респонденти вважають наявність власності (4,79%) – будинок, машина.

Велика частина опитаних респондентів (83,89%) вважають, що у них є мрія. І всього лише невеликий відсоток опитаних (8,33%) сказали, що не мають мрії.

Найбільший відсоток опитаних (15%) мріють жити у власному будинку або квартирі. Багато респондентів (11%) мріють про прибуткову роботу, про подорожі (10%). Однаковий відсоток мріють про покупку машини й хороше здоров’я ( по 9%).

Абсолютна більшість опитаних жителів (87,22%) вважають, що якщо у них буде мрія, то вони будуть щасливими людьми. Невеликий відсоток опитаних (1,11%) не вважають наявність мрії ознакою щастя.

Як здійснити свою мрію та стати щасливими? Велика частина опитаних жителів (49,75%) вважають, що для здійснення мрії треба накопичувати кошти. Значно менша кількість опитаних вважає, що для цього треба отримати якісну освіту (18,75%).

На запитання «Скажіть, будь ласка, що стоїть між Вами та щастям» абсолютна більшість, 59,44% відповіли, що нічого не заважає. А 19,45% опитаних людей вважають це запитання не серйозним, або не замислювалися над ним чи не можуть на нього відповісти.

Велика частина опитаних жителів нашого міста (55%) вважають себе щасливими людьми. І всього лише (10%) не змогли визначитися, чи відчувають вони себе щасливими.

Ми попросили респондентів описати стан, коли вони є щасливими. Більшість опитаних відчувають почуття радості (15,96%), майже стільки ж сказали, що вони щасливі, коли разом із сім’єю (15,12%). Також щасливі респонденти відчувають міцний сон (0,84%), збільшення сил (0,84%), гарну погоду (0,84%).

На запитання «якщо Ви не щасливі, то чому» найбільше респондентів відповіло що не мають роботи (27,27%), а найменше (9,09%) поганий настрій.

Чи можна навчитися бути щасливим?

Абсолютна більшість учасників опитування (40,56%) вважають, що можна навчитися бути щасливим. Хоча, велика кількість опитаних (33,89%) вважають навпаки, що не можна навчитися бути щасливим.

При цьому більшість респондентів вважають, що потрібно вчитися бути щасливим (66,99%), а (10,68%) не вважають за потрібне вчитися мистецтву бути щасливим. .

Що може змусити херсонців посміхатися? Змусити посміхатися респондентів може щаслива сім’я (16,31%) і діти (14,73%), невеликий відсоток респондентів назвали захоплення (0,5%), музика (0,5%), шоколад (0,5%).

Які вони символи щастя в нашому суспільстві?

Символами щастя херсонці вважають сім’ю (28,27%) та здоров’я (16,55%). Хоча 3,44% не замислювалися про це.

Ми попросили визначитися, що є найважливішим для життя (щастя, гроші, любов, родина, здоров’я, слава, спокій, задоволення, розкіш, визнання) та проставити цифри від 1 (найважливіша категорія) до 10 (найменш важлива)

Респонденти вибрали найважливішою категорію щастя (48%). Найбільш не важливими назвали задоволення (48%) та розкіш (40%).

Опитування проводилося напередодні новорічних світ й ми попросили назвати бажані подарунки.

На першому місці для херсонців є прояв уваги (31,73%) на другому просто подарунок (20,19%), а на останньому місці квіти (0,96%).

Також ми запитали якими соціальними мережами користуються херсонці. На першому місці – Фейсбук (33,95%). На останньому – Твіттер (3,46%).

Висновки: Провівши соціологічне дослідження, можна зробити висновок, що на думку жителів Херсона, для досягнення щастя в більшості випадків досить мати благополучну сім’ю, міцне здоров’я, хороших друзів і улюблену цікаву роботу. Жителі більше орієнтовані на внутрішньо-мережеве соціальну взаємодію, благополуччя своєї родини, близьких, дітей, що виступає гарантією їх соціальної стабільності.

Мріють жителі Херсона в першу чергу про матеріальне благополуччя: про доступне власне житло і про прибуткову роботу – це говорить про критерії мрії, що є гарантією їх успішності і соціальній мобільності.

Жителі Херсона будуть щасливими людьми, якщо у них буде мрія. А для її здійснення треба накопичувати кошти і отримувати якісну освіту. Іншими словами, спочатку треба мати незалежність та добробут, щоб потім отримувати все, про що мрієш.

Жителі часто відчувають почуття радості. І не дивлячись на велику кількість не щасливих людей, в основному тих, хто не має роботу, жителі міста Херсона щасливі і вважають, що цього можна і треба вчитися.

Символом щастя жителі бачать сім’ю і здоров’я.

Найважливішою категорією для життя на думку жителів це категорія щастя. З цього випливає, що ми проводили наше дослідження не дарма.

Розкіш не цікавить людей.

У нашому соціумі перестало вистачати людям звичайного людського тепла, тому замість подарунків жителі міста Херсона хочуть отримувати просто увагу.

З усього вищесказаного про щастя можна сказати, що жителі міста Херсона хочуть благополуччя своєї сім’ї і мріють про це.

У той же час вони позначили, що до щастя можна прийти різними шляхами і вони хочуть цього навчитися. Найголовніше, що показало дослідження – той хто має мрію, буде щасливий, так як щастя в нас самих.

В ході прес-конференції Вікторія Бебко та Ольга Орлова розповіли про найближчі плани своєї організації. Вже на 20 березня вони запланували проведення Форуму щастя та уроків щастя по школам міста. В цей день вони планують організувати школярів на посадку «дерев щастя».