Відео-наради щодо динаміки децентралізації в регіонах

28.03.2018
762

Мінрегіон спільно з програмою «U-LEAD з Європою» започаткували відео-наради щодо динаміки децентралізації в регіонах

Це комунікаційний майданчик, який щотижня у форматі робочих відео-нарад збиратиме керівників та представників 24 регіональних центрів децентралізації, органів місцевого самоврядування та ОДА. Також до цієї комунікації залучені представники донорських проектів, експерти за різними напрямами та представники профільних міністерств. Під час нарад буде обговорюватись два основних блоки питань: динаміка створення ОТГ та впровадження проектів секторальної децентралізації, повідомляє Управління інформаційної політики ХОДА.

«Для нас є дуже важливою динаміка просування реформи децентралізації в регіонах. Мова йде про об’єднання громад та існуючу проблематику у цьому процесі, статус секторальної децентралізації, зокрема, розбудову первинної медичної допомоги у сільській місцевості, розвиток освіти, надання адміністративних послу, Центрів безпеки громадян тощо. Тому, щонеділі спільно з U-LEAD ми запроваджуємо з регіональними Центрами місцевого самоврядування відео-наради щодо розвитку цих напрямків. Сьогодні на перше місце виходить регіональний зріз, а відтак робота регіональних офісів розвитку місцевого самоврядування у співпраці з органами влади на місцях», — про це 26 березня під час відео-конференції з 24 регіональними Центрами розвитку місцевого самоврядування наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

За його словами, в першу чергу увага регіональних Центрів місцевого самоврядування має бути прикута до 152 районів, де ще не створено жодної ОТГ, й відповідно вестись робота з громадами щодо прискорення об’єднання.

Херсонщина не стала винятком і також приєдналась до обговорень, які відбулись онлайн. Як розповіла Оксана Сілюкова, керівник Центру розвитку місцевого самоврядування у м. Херсон, завдання цих нарад постійний контроль над процесом у регіонах. Наразі в області лише 25% територій об’єднані у громади. Збільшити відсоток можна за рахунок надання статусу містам обласного значення спроможних громад. Але як зазначає Оксана Сілюкова, такий законопроект ще не підписаний.
Геннадій Зубко повідомив, що з середини квітня запрацює фінансови

й калькулятор спроможності громад. Це методика розрахунку спроможності громади (в розрізі району або ОТГ) утримувати інфраструктуру, розбудовану за підтримки держави. «Методика є дуже важливою, адже дозволить при затвердженні інфраструктурних проектів, які подаються регіонами та фінансуються державою, побачити за рахунок чого вона надалі буде утримуватися», — зазначив Геннадій Зубко.

Перший заступник Міністра В’ячеслав Негода окреслив основні проблемні питання, а також завдання регіональних офісів розвитку місцевого самоврядування. Зокрема, щодо розробки перспективних планів створення ОТГ, формування спроможних громад, приєднання до громад та роботи в районах, у яких ще не створені громади. Також він наголосив, що важливе питання – посилення співпраці регіональних офісів та ОДА, координації з Центральним офісом, завершення кадрової комплектації Центрального та регіональних офісів.

Заступник Міністра Лев Парцхаладзе презентував типові проекти сучасних медичних амбулаторій для розбудови первинної медицини у сільській місцевості.

«Сьогодні 90% громад знаходиться у сільській місцевості. Наша мета – забезпечити якісну сільську медицину, зменшити кількість звернень на вторинний рівень, подолання 65% серцево-судинних захворювань. На сьогодні Мінрегіон спільно з МОЗ розробив методику формування мережі первинної ланки медицини, є спільний Наказ Мінрегіону та МОЗ про Порядок формування спроможних мереж надання первинної медичної допомоги. Відповідно до цієї Методики регіони вже формують проекти спроможних мереж. Практичні рекомендації по типовим проектам медичних закладів у первинці. Також МОЗом вже напрацьовані перелік медичних послуг, які можуть надаватись на первинній ланці та примірний табель оснащення закладів первинки», — зазначив Геннадій Зубко.

Наступна відео-конференція відбудеться за тиждень, за обговоренням питань можна слідкувати в онлайн-режимі