Верховна Рада посилила захист прав дітей з особливими освітніми потребами

11.09.2018
786

Верховна Рада проголосувала за основу проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг (№8556), відповідно за 236 голосами. Законопроект був розроблений за ініціативи та у співпраці із Президентом Всеукраїнської благодійної організації «Фонд Порошенка» Мариною Порошенко.

На підтримку законопроекту виступив народний депутат фракції Партії “Блок Петра Порошенка”, Перший заступник Голови Комітету з питань освіти та науки Олександр Співаковський.

“Фракція Партії «Блок Петра Порошенка» цілком погоджується із запропонованими у законопроекті №8556 змінами для посилення захисту прав дітей з особливими освітніми потребами. Завдяки рішучій і чіткій позиції Президента України та Президента Всеукраїнської благодійної організації «Фонд Порошенка» Марини Порошенко, минулого року було здійснена фундаментальна робота над впровадженням ефективної інклюзивної освіти в українських школах.

Однак, наразі необхідно здійснити наступний крок у цій сфері, запровадивши сучасні європейські стандарти щодо доступу дітей з особливими освітніми потребами до безкоштовних освітніх, психолого-педагогічних, розвиткових послуг у закладах дошкільної освіти, позашкільної освіти та професійно-технічних учбових закладах державних і комунальних форм власності.

Зокрема, оновлені положення надають доступ до інклюзивного навчання дитячих садочках, гарантують врахування потреб дитини, залежно від форм, найбільш зручних і ефективних для поглинання інформації та навчання”, – зазначив парламентар та додав, що також передбачається залучення асистентів до дошкільних закладів, які будуть працювати безпосередньо над освітою, адаптацією та доглядом за дитиною з особливими освітніми потребами”, – розповів про новації закону парламентар.

“Варто відзначити, закон передбачає, що в інклюзивних групах буде перебувати не більше трьох дітей з особливими потребами – такий підхід сприятиме їхній швидшій адаптації в дитячому колективі, а педагогічні працівники зможуть ефективно проводити заплановані заняття та розвиток дітей у групах.

Важливо відзначити, відтепер освітні заклади в обов’язковому порядку мають забезпечити доступність своїх будівель для дітей з особливими освітніми потребами.

Насамкінець, варто додати, що дітям надається право на одержання освіти найбільш доступним способом комунікації – шрифтом Брайля чи жестовою мовою.

Всі названі, та багато інших уточнень до діючого законодавства спрямовані насамперед на захист прав дітей з особливими потребами для здобуття освіти. Нові сучасні підходи, які зарекомендували себе в цивілізованому світі, сприятимуть адаптації цих дітей у соціумі, та допоможуть вирощувати толерантність в суспільстві з дитячого садочку.

Тільки пройшовши шлях турботи та забезпечення прав дітей з особливими освітніми потребами, та людей з інвалідність, Україна зможе стати повноправним членом цивілізованого світу.

Тому фракція Партії «Блок Петра Порошенка» буде голосувати за проект закону №8556 за основу”, – зауважив Олександр Співаковський.