Уряд підтримав розширення меж національного природного парку «Олешківські піски»

04.12.2018
1257

28 листопада 2018, урядовцями Кабінету Міністрів України було прийнято рішення «Про зміну меж території НПП «Олешківські піски» за рахунок включення особливо цінних територій.

За словами міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака, це черговий етап великого проекту по розширенню меж природно-заповідних територій.

«Це унікальний об’єкт природного значення. Саме він є найбільшим піщаним масивом в Європі. Територія представлена 13 типами оселищ, що підкреслює його велику цінність і потребує особливих умов збереження», – розповів Остап Семерак.

Міністр також додав, що саме тут знаходиться піщана дюна, а пагорби та розташовані між ними пониження, час від часу заповнюються водою і перетворюються на невеличкі озера-оазиси. Неповторність цієї території і в особливому ландшафті. Тут гармонійно поєдналися піщані дюни, разом із степами та листяними гаями.

Остап Семерак наголосив, що парк є об’єктом Смарагдової мережі і прийняте сьогодні рішення сприятиме збереженню цих природних комплексів.

Відтепер до складу парку буде включено частину території Казачелагерської арени загальною площею 3650,7 гектарів.

«Ми маємо пам’ятати, що справді не урбанізованих природних місць в усьому світі залишається все менше. І кожне збереження такої території велике досягнення», – наголосив Міністр.

Довідково: Територія, яка увійшла до складу НПП «Олешківські піски» представляє собою унікальний для Європи ландшафт псамофітних різнотравно-дернинно-злакових степів, піщаних дюн (кучугур) та листяних гайків уміжкучугурних зниженнях. В його межах зосереджено 437 видів судинних рослин та 958 видів тварин. Такі унікальні властивості даної території сформувалися внаслідок специфічного поєднання природних компонентів і їх тривалого розвитку упродовж декількох тисячоліть. Тут представлені: лісова, чагарникова, травяниста рослинність (степова, лучна, болотна, водна). Домінантним її представником лісових флор є вид береза дніпровська (Betula borysthenica Klokov), який зустрічається майже по всій території Парку, у вигляді колок (гайків). Зокрема, цей вид включений до Червоної книги України, а його угруповання – до Зеленої книги України.