Українське ДП створило Російську філію в анексованому Криму та завдало збитків державі

18.11.2019
1574

Вже 27 років в Україні діє державне підприємство із сумнівними завданнями – Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв, яку всі роки очолює незмінний директор – Павло Кривонос. Це підприємство входить до структури Державного управління справами, яке утримує державні дачі, санаторії та закриті лікарні лише для депутатів, міністрів та їх родин.

Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв (ГДІП) надає послуги іноземному дипкорпусу – від надання приміщень для діяльності, до надання квартир, будинків, для дипломатів та їх родин із шикарним забезпеченням всім необхідним.

З 2013 року й до нині Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв була підпорядкована Державному управлінню справами Президента України. Роботи у цієї структури чимало, але й особистого зиску з цієї роботи – не менше. Спектр послуг, які надає ГДІП, чималий.
“Сьогодні постійні клієнти ДП «ГДІП» — це 78 іноземних дипломатичних представництв, 26 генеральних консульств, 81 почесне консульство, 18 представництв міжнародних організацій, а також чимало іноземних фірм. До складу ГДІП входять п’ять дирекцій, створені за основними напрямами діяльності: «Рембудексплуатація» — капітальне будівництво та реконструкція об’єктів ГДІП, профілактичний ремонт помешкань диппредставництв та технічний нагляд за ними; «Інпредкадри» — кадрове забезпечення представництв; «Дипсервіс» — спортивна дипломатія та протокольне обслуговування заходів; «Медіацентр» — культурна дипломатія, послуги медіацентру, організація дозвілля та видання книг; «Автоцентр» — обслуговування автотранспорту. Також ГДІП надає юридичні послуги та послуги у сфері нерухомості. ” – зазначено на офіційному сайту ГДІПу.

У 2017 році Слідство.Інфо опублікували журналістське розслідування про статки Павла Кривоноса з красномовною назвою «Мільйонер з нетрів». Де між іншим розповідається про те, що керівник ДП «ГДІП», за умови погодження з Державним управлінням справами, підписував інвестиційні договори на відносно справедливих та прозорих умовах. Але потім, через деякий час після підписання, за власної ініціативи особисто підписував з інвесторами додаткові угоди до інвестиційних договорів, зменшуючи отримувану державою частку в договорі, по яких державне підприємство за надані приватним інвесторам земельні ділянки, які між іншим призначались для розміщення іноземних представництв, отримувало від такого пов’язаного з Кривоносом інвестора в декілька разів менший від ринкового відсоток площ або відсоток від оціночної вартості будівництва, а громада міста Києва взагалі не отримувала жодної копійки за виділену земельну ділянку. Після завершення будівництва і підписання керівником ДП «ГДІП» документів необхідних для введення цих об’єктів в експлуатацію, керівник ДП «ГДІП» або члени його родини ставали власниками нерухомості, недоотриманої державою згідно інвестиційних договорів. Заробітня плата Павла Кривоноса в місяць – більше 200 тисяч гривень.


Павло Кривонос – генеральний директор ДП Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представницт. Фото: www.rbc.ua

Неодноразово ЗМІ звинувачували керівництво ДП Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв у корупційних діях та користуванні службовим становищем. Та не дивлячись на й так вже підігрітий резонанс у ЗМІ, дії державного підприємства зайшли ще далі. ДП Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв наприкінці 2014, таємно вирішує створити свою філію в окупованому Криму і зареєструвати її за російським законодавством. ДП ГДІП упродовж 2014-2015 років в порушення вимог ч. 4 ст. 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» вступило у взаємодію з так званими посадовими особами на тимчасово окупованій території і перераховувало бюджетні кошти через ПАТ «Російський національний комерційний банк» на рахунок так званого «Главного управления имущественных отношений Департамента по имущественным и земельным отношениям города Севастополя» за оренду земельних ділянок під забудову котеджів.

Ще у далекому 2004 році між КП «Генеральна дирекція Київської міської ради з обслуговування іноземних представництв» та Севастопольською міською радою укладено два договори оренди земельної ділянки № 10/05 та № 11/05, відповідно до кожного з яких Севастопольська міська рада надала комунальному підприємству в платне користування дві земельні ділянки площею 2,5607 га та площею 0,5443 га, які знаходяться в м. Севастополь в районі бухти Кругла строком на 49 років. Наступного року Генеральна дирекція Київської міської ради з обслуговування іноземних представництв та ТОВ «Компанія «Інфант» уклали договір строком на 6 років, про спільну інвестиційну діяльність по забудові котеджами з паркінгами цих земельних ділянок. Ці земельні ділянки і стали предметом взаємовідносин державного підприємства з окупаційною владою Криму. Про це йдеться у матеріалах кримінального провадження Головного управління Національної поліції України в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі.

Розпорядженням № 65 від 22.12.2014 Генерального директора ДП «ГДІП» (ідентифікаційний код юридичної особи – 04013583) прийнято рішення про створення Російської філії ДП «ГДІП», яка відповідно до Положення від 22.12.2014 є відокремленим структурним підрозділом і діє від імені та в інтересах ДП «ГДІП» та безпосередньо підпорядкована генеральному директору ДП «ГДІП». – зазначено у матеріалах провадження.

ДП «ГДІП» в Національному банку України у 2015 році отримано індивідуальну ліцензію на розміщення валютних цінностей на рахунках за межами України. Цей рахунок став валютним буфером співпраці ДП ГДІП та її філії в анексованому Криму. За один рік керівництво ДП незаконно перерахувало на рахунки своєї філії більше 670 тисяч гривень.

У 2018 році в Бухті Круглій, у Севастополі було здано в експлуатацію котеджне містечко, що розташоване на території земельної ділянки ДП ГДІП. Примітно, що котеджи є практично точною копією котеджів, які були збудовані ТОВ «Дніпровська рив’єра» у м Києві, в Італійському кварталі, в урочищі Оболонь. Засновником Дніпровської рив’єри у 2003 році стало вищезгадане нами КП «Генеральна дирекція Київської міської ради з обслуговування іноземних представництв», якою в той час керував Павло Кривонос. Роботи із зведення котеджів виконувала компанія ТОВ “ВБФ “КОНЦЕРН РЕАЛБУД”, що належить дружині Кривоноса – Оксані Войцехівській.

Котеджне містечко у бухті Кругла. Фото: www.ostrovok.ru

 

Котеджне містечко в урочищі «Оболонь». Італійський квартал. Фото: www.landschemes.tilda.ws

У жовтні Херсонський міський суд задовольнив клопотання національної поліції та прокуратури АР Крим про тимчасовий доступ до документів по ДП ГДІП, що знаходяться у Центрі надання адміністративних послуг, які мають пролити світло на діяльність державного підприємства. Павло Кривонос і досі продовжує працювати на посаді генерального директора державного підприємства, що підпорядковане Державному управлінню справами Президента України.

Рустам Авдєєв, інформаційний ресурс радіо Куреш