У Херсонському державному університеті відкрився сучасний коворкінг-центр
Відкриття коворкінг-центру та конференц-зали наукової бібліотеки – неабияка подія для Херсонського державного університету! Відверто кажучи, останнім часом подібних подій у нас немало. Тут доречним буде вислів видатного Стіва Джобса: «Є лише один спосіб зробити велику роботу – полюбити її».
Коворкінг (англ. co-working – спільно працювати) – це своєрідний офіс як для індивідуальної роботи, так і для колективної. У нашому випадку – це місце, де є всі умови для зручної роботи, яке вміщує близько 40 осіб; місце, в якому можна втілювати свої проекти та мрії.
Обраний ректор Олександр Співаковський підкреслив, що для гарного результату потрібні не лише кошти, а й любов, наснага, професіоналізм: «Філософія нашого університету дуже проста: ми – корпорація з обслуговування освітніх інтересів студентів. Ми повинні йти шляхом створення відповідного середовища, в якому студентам дійсно буде комфортно. Філософія коворкінгу – це командна робота в невеликих групах, аби студент мав можливість себе капіталізувати». Ніякої заангажованості – я дійсно відчуваю певні зрушення.
Зробити так, аби кожного дня щось змінювалося на краще – цілком досяжна мета. Можна довго скаржитися не відсутність лабораторій чи місць для відпочинку, на занедбаний стан аудиторій тощо. Що ж, більше немає «бла-бла-бла».
Виконуюча обов’язків ректора Наталія Тюхтенко акцентувала увагу на модерному інтер’єрі приміщень та мотивуючих написах на стінах. Дійсно, кожна деталь викликає бажання працювати та творити.
ХХІ століття диктує нові правила, створює нові тренди, навчальні системи. За словами Олександра Співаковського, головна задача університету – це створення зон, в яких можна проводити team-discussion, воркшопи, конференції. «На вході студент має одну ціну, а на виході – в рази вищу», тобто важливо дати змогу студентові «самокапіталізуватися». В центрі нашої уваги – бібліотеки. В Америці це місце «24/7 / 365». Те, до чого варто прагнути.
Директор наукової бібліотеки ХДУ Нателла Арустамова зазначила, що інформаційні послуги засновані на досвіді класичних бібліотек: «В той момент, коли ми зрозуміли, що інтернет-павутина може заполонити весь світ, ми вирішили взяти інтернет на озброєння. ХДУ – єдиний університет, котрий має електронний репозетарій відкритого доступу.
Це дало змогу поширити наукові доробки наших співробітників у світовому науковому просторі, отримати доступ до світових інформаційних баз даних. Розуміння того, що читач сьогодні потребує інших послуг – поштовх до створення коворкінг-центру та конференц-зали. Вони обладнані сучасними мультимедійними засобами, що дає можливість організовувати скайп-конференції, проводити тренінги, лекції». Тут можна реалізовувати себе.