У Херсоні пройшов флешмоб до Дня кримського спротиву російській окупації
26 лютого в день п’ятої річниці окупації Криму, в Херсоні пройшов флешмоб до Дня кримського спротиву російській окупації, організатором якого виступив Херсонський міський Меджліс кримськотатарського народу. Херсонці долучилися до акції та підготували плакати із меседжами до окупаційної влади Криму.
Голова Херсонського міського Меджлісу кримськотатарського народу Ібрагім Сулейманов наголосив, що за час окупації Криму РФ на півострові грубо порушуються права людини, відбуваються переслідування українців та кримських татар, більше 70-ти осіб незаконно утримуються в тюрмах, більше 100 дітей залишились без одного з батьків, тисячі кримчан були вимушені переїхати на материк, багото хто з них, проходить військову службу саме в лавах Збройних сил України.
До заходу приєднались представники Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України та представники представництва Уповноваженого з дотримання прав людини жителів АР Крим та міста Севастополя на чолі з Ісмаїлом Халіковим, представництво Меджлісу в Херсонській області. Нажаль, в заходах до дня спротиву, не взяли участь деякі «кримські» структури, які мають працювати на якнайшвидшу деокупацію Криму, такі як Представництво Президента України в АР Крим, Прокуратура та Національна Поліція АР Крим та м. Севастополя. Не помітили ми на заході і представників міської влади, та будь-яких політичних сил. Хоча підтримати флешмоб запрошували усіх бажаючих, які солідарні з жителями Криму в їх боротьбі за український Крим і бажають якнайшвидшого повернення півострову під контроль України. Чи показовим є таке ігнорування заходів подібного рівня – вирішувати громаді. Але так чи інакше, саме за позіції активних громадян – Крим все одно повернеться під контроль України.
У цей день, 26 лютого 2014 року перед будівлею Верховної Ради АР Крим пройшов багатотисячний мітинг на підтримку територіальної цілісності України. На заклик Меджлісу кримськотатарського народу, підтримати державність, вийшли проукраїнські сили, яким протистояли проросійські активісти та російські провокатори, якими керували спецслужби РФ.
26 лютого 2014 року громадянське суспільство Криму мирним, правовим способом відстояло територіальну цілісність України, не дозволивши Росії та її агентам в Криму провести позачергову сесію, щоб зімітувати начебто «добровільний перехід» Криму до Росії.
Того дня 10 000 представників корінного кримськотатарського народу, тисячі українців і жителів Криму інших національностей на заклик Меджлісу кримськотатарського народу прийшли до Верховної Ради АР Крим і не дозволили проросійським депутатам ухвалити антиконституційні рішення щодо від’єднання Криму від України.
Сьогодні більше 70 політв’язнів Криму утримуються за ґратами в російських в’язницях, в катівнях ФСБ. З 2014 року 18 осіб були знайдені мертвими, а 17 людей зникли безвісти на території тимчасово окупованого Криму, і їх доля залишається невідомою по сьогоднішній день.
Окупант заборонив Меджліс – представницький орган кримськотатарського народу, порушуючи колективні права кримських татар. Ці та інші незаконні дії окупаційної влади перетворилися в справжню трагедію, перш за все, для корінного народу Криму.
Порушення прав людини, в більшості випадків, торкнулися кримських татар, які продовжують чинити ненасильницький опір окупації та боротись за повернення Криму до складу України переживаючі усі випробування, які тільки може вигадати окупант.